1 paveikslas: Dabartinis transformatorius
Dabartiniai transformatoriai (CTS) yra naudingi įtaisai elektrinėse sistemose, naudojamiems srovei matuoti ir valdyti.Pagrindinis jų vaidmuo yra pakeisti dideles sroves iš maitinimo grandinių į mažesnius, valdomus lygius, tinkančius standartiniams matavimo instrumentams ir saugos prietaisams.Ši transformacija ne tik leidžia tiksliai stebėti srovę, bet ir patvirtinti saugumą, izoliuojant aukštos įtampos energijos sistemas nuo jautrios matavimo įrangos.CTS funkcija, pagrįsta magnetine indukcija.Kai teka pagrindinė elektros srovė, ji sukuria magnetinį lauką.Šis magnetinis laukas sukuria mažesnę, atitinkančią srovę plonesnėje, sandariai suvyniotoje vieloje.Šis procesas leidžia tiksliai išmatuoti srovę.
Dabartinių transformatorių statyba yra skirta atitikti jo vaidmenį dabartiniame jutikliuose.Paprastai pirminėje KT apvijoje yra labai mažai posūkių-kartais tik vienas, kaip matyti iš baro tipo CT.Šis dizainas naudoja patį laidininką kaip apviją, tiesiogiai integruojant jį į grandinę, kurią reikia išmatuoti.Ši sąranka leidžia CT valdyti dideles sroves, tuo pačiu sumažinant fizinę birią ir pasipriešinimą.
Kita vertus, antrinę apviją sudaro daugybė dailios vielos posūkių, todėl jos tinkama paversti aukštas sroves į apatines, išmatuojamas vertes.Ši antrinė apvija tiesiogiai jungiasi prie prietaisų, užtikrinant, kad tokie prietaisai kaip relės ir skaitikliai gautų tikslius srovės įvestis tinkamam veikimui.CTS paprastai yra suprojektuotos taip, kad būtų išleidžiamos standartizuotos 5A arba 1A srovės, esant visa pirminė srovė.Šis standartizavimas atitinka pramonės normas, padidindamas įvairių įrenginių ir programų suderinamumą.Tai taip pat supaprastina sistemos projektavimą ir padeda kalibravus ir priežiūra elektros matavimo sistemose.
Dabartiniuose transformatoriuose naudojami izoliacijos metodai yra pritaikyti atsižvelgiant į įtampos lygius, kuriuos jie tvarkys.Mažesniam įtampos lygiui dažnai pakanka pagrindinio lako ir izoliacinės juostos.Tačiau esant aukštesnei įtampai, reikia patikimesnės izoliacijos.Aukštos įtampos scenarijams CT užpildomi izoliaciniais junginiais ar aliejais, kad būtų apsaugota elektrinė izoliacija esant didesniam įtempiui.Ypač aukštos įtampos aplinkose, tokiose kaip perdavimo sistemos, aliejaus impregnuotas popierius naudojamas dėl jo puikių izoliacinių savybių ir patvarumo.CTS gali būti suprojektuotos tiesioginėse arba negyvų rezervuarų konfigūracijose.Pasirinkimas priklauso nuo konkrečių įrengimo aplinkos veiklos reikalavimų.Šios konfigūracijos daro įtaką transformatoriaus fiziniam stabilumui, izoliacijos poreikiams ir techninės priežiūros lengvumui.Kiekvienas KT konstrukcijos aspektas yra kruopščiai apsvarstytas, siekiant subalansuoti našumą, ekonomiškumą ir specifinius skirtingų elektros programų poreikius.Šie sprendimai garantuoja saugų veikimą įvairiomis sąlygomis.
Dabartiniai transformatoriai (CTS) yra skirti tiksliai ir patikimai išmatuoti ir valdyti elektros sroves.Paprastai jie turi vieną pirminę apviją, sujungtą iš nuoseklų su apkrova.Didelės srovės scenarijams pagrindinė apvija dažnai yra tiesus laidininkas, veikiantis kaip paprastas vienos posūkio apvija.Šis tiesmukiškas dizainas efektyviai užfiksuoja aukštas sroves, išvengdamas kelių posūkių sudėtingumo ir potencialo netikslumų.Tai užtikrina KT išlieka jautrus ir tikslus, užtikrinant tikslius srovės matavimus didelės srovės aplinkoje.
2 paveikslas: Dabartinio transformatoriaus darbo principas
Žemesnėms srovėms CT naudoja pirminę apviją su keliais posūkiais, apvyniotais aplink magnetinę šerdį.Ši sąranka palaiko tinkamą magnetinį srautą, kurio reikia prijungiant prie galios matuoklių ar kitų jautrių matavimo įtaisų.Kelių posūkių konfigūracija leidžia CTS efektyviai pritaikyti įvairias elektros sroves.Tai pagerina energijos valdymo sistemų saugumą ir efektyvumą.
Antrinė apvija, tankiai suvyniota aplink šerdį, turi tam tikrą posūkių skaičių, kad pasiektų optimalų posūkių santykį.Šis kruopštus kalibravimas sumažina antrinės įtaką pirminei srovei, izoliuojant apkrovos pokyčius ir įsitikinkite, kad tiksli srovės matavimai.
Dabartinis dabartinio transformatoriaus (CT) įvertinimas nusako jo gebėjimą matuoti ir valdyti elektros sroves energijos sistemose.Supratimas tarp pirminių ir antrinių dabartinių įvertinimų padeda teisingai pritaikyti ir funkcionuoti KT.Pirminė srovės įvertinimas nustato maksimalią srovę, kurią KT gali tiksliai išmatuoti, užtikrinant, kad pirminė apvija galėtų valdyti šias sroves nerizikuodamas ar prarandant veikimą.Pavyzdžiui, KT, kurio pirminis srovė yra 400A, gali išmatuoti linijų apkrovą iki šios vertės.
Pirminė srovė tiesiogiai daro įtaką transformatoriaus posūkio santykiui, kuris yra posūkių santykis tarp pirminės ir antrinės apvijos.Pavyzdžiui, CT, kurio pagrindinis įvertinimas yra 400A ir 5A antrinis įvertinimas, yra 80: 1 santykis.Šis didelis santykis sumažina aukštas pirmines sroves iki žemesnio, valdomo lygio antrinėje pusėje, todėl matavimai tampa saugesni ir lengvesni.Standartizuota antrinė KT srovė, įvertinta 5A, yra svarbi, nes ji leidžia vienodai naudoti matavimo instrumentus ir apsauginius įtaisus, skirtus 5A įvesties.Šis standartizavimas leidžia saugiai ir tiksliai stebėti elektros sistemas, tiesiogiai nenaudojant prietaisų didelėms srovėms.
5A antrinis įvertinimas supaprastina susijusios elektros stebėjimo įrangos projektavimą ir sąranką.5A išvesties kalibruojami instrumentai gali būti visuotinai naudojami bet kurioje sistemoje, kurioje naudojama CTS, nepriklausomai nuo pirminės srovės įvertinimo.Šis suderinamumas yra naudingas sudėtingose galios sistemose, turinčiose įvairias CT, turinčias skirtingus pirminius reitingus.KT vardinė plokštelė rodo santykį, pavyzdžiui, 400: 5, nurodant jo sugebėjimą pakeisti 400A pirminę srovę į 5A antrinę srovę.Šis įvertinimas informuoja vartotojus apie transformacijos santykį ir padeda pasirinkti tinkamą CTS, atsižvelgiant į specifinius elektros sistemos poreikius.
Teisingai supratę ir pritaikydami šiuos įvertinimus, vartotojai gali garantuoti, kad jų elektros sistemos veikia sklandžiai, su tiksliais matavimais ir efektyviais apsaugos mechanizmais.
Čia yra pagrindinės specifikacijos, kaip pasirinkti tinkamą dabartinį transformatorių įvairioms programoms:
Dabartinis įvertinimas - ši specifikacija nustato, kad maksimali pirminė srovė, kurią A, gali tiksliai išmatuoti.Tai patvirtina, kad KT gali valdyti numatomas dabartines apkrovas nerizikuodamas ar saugus.
Tikslumo klasė - tikslumo klasė, nurodyta procentais, parodo, kaip tiksliai CT matuoja pirminę srovę.Tai naudinga programoms, kurioms reikalingas tikslus dabartinis matavimas, pavyzdžiui, galios stebėjimas ir atsiskaitymas.
Posūkių santykis - posūkių santykis nurodo pirminio ir antrinių srovių santykį.Tai patvirtina, kad antrinę srovę galima valdyti tiksliam matavimui ir saugiam stebėjimui.
Burdenas - našta yra didžiausia apkrova, kurią gali valdyti antrinė apvija neprarandant matavimo tikslumo.Tai leidžia įsitikinti, kad CT gali efektyviai vairuoti prijungtus įrenginius, tokius kaip matuokliai ir relės.
Izoliacijos lygis - šis parametras nurodo maksimalią įtampą, kurią CT gali atlaikyti.Jis naudojamas saugai ir patikimumui palaikyti, ypač aukštos įtampos aplinkoje, kad būtų išvengta gedimų.
Dažnių diapazonas - apibrėžia KT veikimo dažnių diapazoną.Jis naudojamas užtikrinant suderinamumą su sistemos dažniu ir tiksliam srovės matavimui be dažnio sukeltų neatitikimų.
Šiluminis įvertinimas - šiluminis įvertinimas apibūdina maksimalią srovės KT nuolat tvarką, neviršijant tam tikro temperatūros kilimo.Tai yra naudinga norint išvengti perkaitimo ir įsitikinti, kad ilgalaikis patvarumas ir saugumas.
Fazės kampo paklaida - matuojamas kampinis skirtumas tarp pirminės ir antrinės srovių.Norint išvengti neteisingų rodmenų ir sistemos neveiksmingumo, reikia sumažinti šią klaidą.
Kelio taško įtampa - tai įtampa, kurioje KT pradeda prisotinti, o ne jo tikslumas mažėja.Apsaugos CT svarbu užtikrinti, kad jie teisingai suaktyvintų apsauginius veiksmus.
Standartų atitiktis - nustatykite pramonės standartus, kurių laikosi dabartinis transformatorius, pavyzdžiui, IEC, ANSI ar IEEE.Tai patvirtina, kad KT atitinka tarptautinį priklausomybės ir saugos etalonus, skirtus plačiai naudoti energijos sistemose.
Tikslumas esant skirtingoms apkrovoms - tai nurodo, kaip KT tikslumas skiriasi skirtingomis apkrovos sąlygomis.Tai garantuoja nuoseklų veikimą įvairiose patikimos funkcionavimo veiklos sąlygose.
Dabartiniai transformatoriai (CTS) turi įvairių tipų, suskirstytų į kategorijas, pritaikymas, naudojimas ir kitos charakteristikos.
3 paveikslas: lango srovės transformatoriai
Lango srovės transformatoriai - lango srovės transformatoriai turi atviras apskritas ar stačiakampis šerdis, leidžiančias neinvazinę srovės stebėjimą.Pagrindinis laidininkas praeina per šerdį, todėl jį lengva stebėti nenukreipiant grandinės.Šis dizainas yra idealus greitam, tiesmukiškiems dabartiniams vertinimams.
4 paveikslas: Žaizdos srovės transformatoriai
Žaizdos srovės transformatoriai - žaizdos srovės transformatoriai turi pirmines ritinius, pagamintas iš suvyniotų apvijų, leidžiančios pritaikyti santykius ir srovės reitingus.Jie idealiai tinka tiksliems matavimo poreikiams pritaikymuose, tokiuose kaip apsaugos įtaisai.
5 paveikslas: Slypo tipo srovės transformatoriai
Juostos srovės transformatoriai - juostos srovės transformatoriai turi vieną ar daugiau laidžių juostų.Žinomi dėl savo ilgaamžiškumo ir paprastumo.Jie yra tinkami nuolatiniam srovei stebėti šakų grandinėse ar maitinimo įrangoje.
6 paveikslas: Lauko srovės transformatoriai
Lauko dabartiniai transformatoriai - Lauko srovės transformatoriai yra sukurti taip, kad atlaikytų įvairius klimato laikus.Ar turite tvirtą izoliaciją ir apsaugines priemones, kurios garantuoja tvirtus našumą lauko sąlygomis.
7 paveikslas: vidaus srovės transformatoriai
Vidaus srovės transformatoriai - vidaus srovės transformatoriai yra su gaubtais ir izoliacija, skirta atitikti patalpų saugos standartus.Šis dizainas patvirtina tvirtumą kontroliuojamoje aplinkoje.
Įvestinės srovės transformatoriai-sumontuoti aukštos įtampos įrangos įvorėse, įvorės srovės transformatoriai stebi ir reguliuoja vidinės srovės srautus aukštos įtampos sistemose.
Nešiojami srovės transformatoriai - nešiojami srovės transformatoriai yra lengvi ir pritaikomi, naudojami laikinoms sąrankoms.Jie siūlo lankstumą ekstremaliųjų situacijų matavimams ar lauko vertinimams.
Apsaugos srovės transformatoriai - skirti aptikti perteklines sroves ir trumpus jungtis.Apsaugos srovės transformatoriai greitai suaktyvina apsaugos priemones, kad būtų išvengta sistemos gedimų ir įrangos pažeidimo.
Standartinis CTS matavimas - naudojamas įvairiose pramonės šakose matavimui ir stebėjimui.Šie dabartiniai transformatoriai suteikia tikslų srovės matavimą jų įvertintuose diapazonuose efektyviam energijos valdymui.
Atviros grandinės CT - atviros grandinės srovės transformatoriai pirmiausia naudojami stebėjimui, leidžiant tiesiogiai prisijungti prie matavimo sistemų, nereikia uždaryti grandinės.
Uždaryta kilpa CT - uždaros kilpos srovės transformatoriai palaiko uždarą grandinę tarp pirminės ir antrinės apvijos.Tai padidina našumo ir varžos atitikimą.Jie idealiai tinka pritaikant didelį tikslumą.
8 paveikslas: Padalintas šerdies srovės transformatorius
Splito branduolio srovės transformatorius - padalintos branduolio srovės transformatoriai turi šerdį, kurį galima atidaryti, ir tai leidžia lengvai montuoti aplink esamus laidus, nenukreipdami grandinių.Jie puikiai tinka modifikuoti ir prižiūrėti.
9 paveikslas: kietos šerdies srovės transformatorius
Kietosios šerdies srovės transformatorius - kietosios šerdies srovės transformatoriai turi nuolatinę šerdį ir yra palankūs didelio tikslumo taikymui, kai reikalingas vienodas magnetinio lauko pasiskirstymas.
Kintamos srovės transformatorius - skirtas kintamos srovės maitinimo sistemoms.Šie dabartiniai transformatoriai efektyviai matuoja kintamos srovės, paprastai su optimizuoto našumo geležies šerdimi.
DC dabartinis transformatorius - specializuotas nuolatinės srovės sistemoms.Šis dabartinis transformatorius valdo unikalias tiesioginių srovių savybes.
Riebulio tipo srovės transformatorius - šiose aukštos įtampos CT naudoja aliejų izoliacijai, siūlančiai aukštesnes izoliacijos savybes, tačiau reikia atidžiai prižiūrėti.
Sauso tipo srovės transformatorius - sauso tipo CT naudoja kietas izoliacines medžiagas.Paprastai jie naudojami žemos įtampos aplinkoje, kur prioritetas yra ekonominis efektyvumas.
LV srovės transformatorius - žemos įtampos (LV) srovės transformatoriai dažniausiai naudojami komerciniame ir pramoniniame parametruose, kad būtų galima išsamiai stebėti galios stebėjimą ir valdymą.
MV srovės transformatorius - Vidutinės įtampos (MV) srovės transformatoriai veikia vidutinės įtampos diapazonuose, reikalingas aukšto ir žemos įtampos tinklams sujungti energijos perdavimo tinkluose.
10 paveikslas: Dabartinės transformatoriaus programos
Dabartiniai transformatoriai (CTS) naudojami įvairiose pramonės šakose.Jų universalumas apima pramoninius, medicininius, automobilių ir telekomunikacijų sektorius.Kai kurie yra šie KT naudojimo būdai:
Dabartiniai transformatoriai išplečia tokių instrumentų, tokių kaip ammetrai, energijos matuokliai, KVA skaitikliai ir „Wattmeters“, galimybes.Jie leidžia šiems įrenginiams tiksliai išmatuoti platesnį srovių diapazoną.Tai taip pat pateikia išsamų galios naudojimo ir sistemos veikimo stebėjimą ir valdymą.
CT yra praktiškos apsaugos sistemose, esančiose energijos perdavimo tinkluose.Jie naudojami diferencialinėse cirkuliuojančiose dabartinėse apsaugos sistemose, nuotolinio apsaugos nuotoliniame ir per didelės apsaugos nuo gedimų apsaugos srityje.Šios sistemos remiasi dabartiniais transformatoriais, kad aptiktų nenormalius srovės srauto pokyčius, užkirsdamas kelią įrangos pažeidimui ir elektros energijos tiekimo nutraukimui.Tokiu būdu garantuokite stabilų elektros tinklą.
Ši funkcija vis labiau taikoma, nes šiuolaikiniai elektroniniai prietaisai gali sukelti triukšmą ir harmoniką, kuri sutrikdo energijos kokybę.Identifikuodami šiuos trikdžius, dabartiniai transformatoriai įgalina taisomuosius priemones, kad būtų užtikrintas patikimas energijos tiekimas.
Aukštos įtampos nustatymuose, tokiuose kaip pastotės ir HVDC projektai, dabartiniai transformatoriai naudojami kintamos srovės ir nuolatinės srovės filtruose pastotėse.Jie pagerina aukštos įtampos galios perdavimo efektyvumą.Be to, dabartiniai transformatoriai taip pat tarnauja kaip apsauginiai įtaisai aukštos įtampos tinkle ir pastotėse, apsaugoti infrastruktūrą nuo dabartinių bangų ir gedimų.
Dabartiniai transformatoriai yra neatsiejama talpinių bankų, veikiančių kaip apsaugos moduliai, siekiant stebėti ir valdyti elektrinį srautą ir stabilumą.Elektroninio dizaino metu CTS naudojamos spausdintose plokštėse, kad būtų galima aptikti srovės perkrovos, nustatyti gedimus ir valdyti dabartinius grįžtamojo ryšio signalus.
CT yra plačiai naudojamos trijų fazių sistemose srovei ar įtampai matuoti.Jie padeda stebėti ir valdyti šias sistemas pramoninėje ir komercinėje aplinkoje.Ypač naudingas energijos matavimas, variklio srovės stebėjimas ir kintamo greičio pavaros stebėjimas, visa tai prisideda prie efektyvaus energijos valdymo ir eksploatavimo saugos.
Dabartiniai transformatoriai (CTS) siūlo daugybę privalumų, kurie padidina saugą ir efektyvumą.Tačiau jie taip pat turi apribojimų, kurie tam tikromis sąlygomis gali paveikti jų tinkamumą.
Tikslus srovės mastelio keitimas - srovės transformatoriai gali sumažinti aukštas sroves iki saugesnių, valdomų matavimo prietaisų lygių.Šis tikslus mastelio keitimas yra naudingas programoms, reikalaujančioms tikslių duomenų efektyvumo ir saugos duomenų, tokių kaip energijos matavimas ir apsauginės perdavimo sistemos.
Patobulintos saugos funkcijos - srovės transformatoriai leidžia dabartiniam matavimui be tiesioginio sąlyčio su aukštos įtampos grandinėmis.Tai sumažina elektrinių smūgių ir garantijos operatoriaus saugos riziką, ypač aukštos įtampos aplinkoje.
Matavimo įrangos apsauga - apsaugodami matavimo instrumentus nuo tiesioginio didelių srovių poveikio, dabartiniai transformatoriai pratęsia šių prietaisų gyvenimo trukmę ir išlaiko duomenų, surinktų laikui bėgant, tikslumą.
Galios nuostolių sumažėjimas - dabartiniai transformatoriai palengvina tikslius dabartinius matavimus žemesniais lygmenimis, padeda nustatyti neveiksmingumą, sumažinti galios švaistymą ir skatinti taupymą sąnaudose ir tvarumą.
Duomenų pateikimas realiuoju laiku-CT teikia realaus laiko duomenis.Tai leidžia operatoriams ir inžinieriams priimti informuotus, laiku sprendimus.Ši galimybė gali padėti užkirsti kelią problemoms ir optimizuoti sistemos veikimą.
Didelis suderinamumas - srovės transformatoriai yra suderinami su įvairiais matavimo instrumentais, kurie yra universali elektros stebėjimo sistemų sąsaja.
Supaprastinta techninė priežiūra - nuotolinio CTS stebėjimo galimybės sumažina fizinių patikrinimų poreikį, mažesnes priežiūros išlaidas ir leidžia greičiau reaguoti į aptiktas anomalijas.
Sootio rizika - srovės transformatoriai gali būti prisotinti, jei veikiami srovių, viršijančių jų projektavimo ribas.Tai lemia netiesinį našumą ir netikslius rodmenis, ypač sistemose, kurių svyravimai yra plačiai.
Fizinio dydžio iššūkiai - didesnės talpos srovės transformatoriai dažnai būna nepatogūs ir sunkūs, apsunkinantys montavimą kompaktiškose erdvėse arba modifikuojant scenarijus.
Ribotas pralaidumas - dabartinis transformatorių tikslumas gali skirtis keičiant dažnio pokyčius, ir tai daro įtaką programoms, turinčioms kintamo dažnio diskus ar kitas netiesines apkrovas.
Priežiūros reikalavimai - nors CT paprastai reikalauja mažiau įprastos priežiūros, jiems vis tiek reikia periodinio kalibravimo, kad būtų išlaikytas tikslumas laikui bėgant.Nepaisydami to, tai gali sukelti veiklos blogėjimo ir patikimumo problemų.
Čia yra pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tinkamą srovės transformatorių:
Suderinamumas su pirminės srovės diapazonu - įsitikinkite, kad pirminis KT srovės diapazonas atitinka aukščiausią numatomą programos srovę.Tai apsaugo nuo sodrumo ir palaiko tikslumą, todėl CT gali valdyti maksimalias sroves be rizikos nerizikuodami.
Matavimo įrangos išvesties reikalavimai - antrinis KT išėjimas turi atitikti sujungtų matavimo įrenginių įvesties specifikacijas.Šis suderinamumas apsaugo nuo matavimo klaidų ir galimo žalos.Taigi, garantuokite tikslų duomenų rinkimą ir palaikant sistemos vientisumą.
Fizinis pritaikymas ir dydžio efektyvumas - KT turėtų patogiai tilpti aplink laidininką, nebūdamas per didelis ar per didelis.Tinkamo dydžio KT apsaugo nuo laidininko žalos ir išvengia išlaidų ir erdvės naudojimo neefektyvumo.
Konkrečios programos KT pasirinkimas - pasirinkite CT, atsižvelgiant į numatytą programą.Skirtingi CT yra optimizuojamos įvairioms reikmėms, tokioms kaip didelio tikslumo matavimai, gedimų aptikimas ar ekstremali temperatūros veikimas.
Įvertinta galios specifikacija - įvertinta galia arba naštos įvertinimas rodo CT sugebėjimą nukreipti antrinę srovę per prijungtą apkrovą išlaikant tikslumą.Įsitikinkite, kad CT įvertinta galia atitinka arba viršija bendrą sujungtos grandinės naštą, kad būtų tikslios našumo, bet kokiomis sąlygomis.
Norint saugiai ir efektyviai veikti, reikia tinkamų atsargumo priemonių.Vykdydami šias gaires padeda išvengti transformatorių žalos, garantuoja tikslius rodmenis ir pagerina personalo saugumą.
Visada laikykite antrinę grandinę.Atviras antrinis gali sukelti pavojingai aukštą įtampą, dėl kurios pažeista ar pavojinga lanku.Atjungdami ampermetrą ar bet kurį prietaisą nuo antrinio, nedelsiant trumpame jungtyje.Norėdami saugiai nukreipti srovę, naudokite mažo atsparumo jungtį, paprastai mažesnę nei 0,5 omų.Taip pat rekomenduojama įdiegti trumpojo jungiklio jungiklį per antrinius gnybtus.Šis jungiklis saugiai nukreipia srovę sujungimo ar priežiūros pokyčių ar priežiūros metu, užkirsdamas kelią atsitiktinėms atviroms grandinėms.
CT, naudojamos aukštos įtampos linijose, dažnai reikalingas vėsinti saugiai.Didelės galios CT paprastai naudoja alyvos aušinimą, kad išsklaidytų šilumą ir teiktų papildomą vidinių komponentų izoliaciją.Šis aušinimo mechanizmas pratęsia transformatoriaus eksploatavimo laiką ir pagerina našumą nuolatinio veikimo metu.
Antrinės apvijos pagrindimas yra dar viena saugos priemonė.Tinkamas įžeminimas nukreipia nenumatytą žemės įtampą, sumažindama personalo elektros smūgių riziką.Ši praktika reikalinga saugios darbo aplinkai palaikyti ir sušvelninti riziką, susijusią su elektros gedimais.
Venkite eksploatuoti CT už jų vardinės srovės, kad būtų išvengta perkaitimo ir pažeidimo.Viršijant ribą, galima nustatyti netikslumus ir pakenkti KT struktūriniam vientisumui.Pirminė apvija turėtų būti kompaktiška, kad būtų sumažinta magnetiniai nuostoliai.
Atkreipkite dėmesį ir į antrinį dizainą.Paprastai jis turėtų turėti standartinę 5A srovę, suderinant su bendromis suderinamumo specifikacijomis su daugumos stebėjimo ir apsaugos įranga.Šis standartizavimas užtikrina nuoseklų našumą įvairiose elektros sistemose ir supaprastina CTS integraciją į esamas sąrankas.
Dabartiniai transformatoriai (CTS) užtikrins ilgaamžiškumą ir veikimą tiksliai išmatuojant elektrines sroves.Išsamios priežiūros rutinos nustatymas padeda nustatyti galimas problemas anksti, pratęsia CTS gyvenimo trukmę ir patvirtina, kad jie veikia pagal numatytas specifikacijas.
Reguliariai tikrinkite CTS efektyviai.Periodiniai patikrinimai turėtų sutelkti dėmesį į bet kokių nusidėvėjimo, korozijos ar pažeidimų požymių aptikimą.Patikrinkite, ar transformatoriuje nėra izoliacijos skilimo, korpuso struktūrinio vientisumo ir perkaitimo požymių.Nedelsdami atkreipkite dėmesį į bet kokias anomalijas, kad išvengtumėte tolesnės žalos ir išlaikytumėte KT funkcionalumą.Nustatykite įprastą tikrinimo grafiką, pagrįstą KT eksploatavimo aplinka ir naudojimo dažniu, kad jie išlaikytų optimalią būklę.
Laikykite CTS švarų, kad galėtumėte optimaliai našumą.Dulkės, nešvarumai ir kiti teršalai gali sutrikdyti magnetinius laukus, reikalingus KT operacijai, ir tai sukelia netikslius rodmenis.Reguliariai valykite CTS su minkštomis, neabrazinėmis medžiagomis ir tinkamomis valymo priemonėmis, kurios nėra laidžios, kad būtų galima sugadinti transformatoriaus paviršių.
Saugios elektros jungtys, kad būtų galima tiksliai atlikti CT.Laisvos jungtys gali sukelti matavimo klaidas ir sukelti saugos riziką, pavyzdžiui, elektros gaisrus ar sistemos gedimus.Reguliariai patikrinkite visas jungtis, įskaitant gnybtų varžtus, laidus ir jungtis, kad įsitikintumėte, jog jos yra saugios.Norėdami išlaikyti gerą sistemos našumą, ištaisykite bet kokias laisvas jungtis.
Norėdami išvengti pažeidimo, naudokite CTS nurodytame temperatūros diapazone.Aukšta temperatūra gali skaidyti arba sunaikinti vidinius komponentus, todėl gali būti netiksli matavimai ar negrįžtama žala.Stebėkite aplinkos temperatūrą, kurioje montuojamos CTS, kad ji patikrintų, ar ji lieka neviršijant gamintojo nurodytų ribų.Įdiekite aušinimo priemones arba sureguliuokite montavimo vietą, jei CT yra veikiamos aukštos temperatūros, kad būtų sumažintas šilumos poveikis.
Jei norite nuolat stebėti ir eksploatuoti programas, laikykite atsarginę CTS rankose, kad sumažintumėte veiklos sutrikimus, jei CT gedimas.Turėdami atsarginių vienetų garantuojate, kad bet kokį netinkamą kompiuterinę kompiuterį galima greitai pakeisti, sumažinant prastovą ir palaikant nuolatinę sistemos funkcionalumą.Šis metodas taip pat leidžia reguliariai prižiūrėti ir remontuoti nepakenkiant bendram sistemos veikimui.
Suprasti skirtumus tarp dabartinių transformatorių (CTS) ir potencialių transformatorių (PTS) gali padėti elektros inžinieriai ir susijusių sričių profesionalai.Šiame vadove nagrinėjami pagrindiniai jų ryšio metodų, funkcijų, apvijų, įvesties verčių ir išvesties diapazonų skirtumai.
11 paveikslas: Dabartinis transformatorius ir potencialus transformatorius
CT ir PTS jungiasi prie grandinių skirtingais būdais.Dabartiniai transformatoriai yra sujungti nuosekliai su elektros linija, leidžiančia visą linijos srovę praeiti pro jų apvijas.Ši sąranka reikalinga tiesiogiai išmatuoti srovę, tekančią per liniją.Priešingai, potencialūs transformatoriai yra sujungti lygiagrečiai su grandine, leidžiančia jiems išmatuoti visą linijos įtampą, nedarant įtakos grandinės charakteristikoms.
Pagrindinė srovės transformatoriaus funkcija yra transformuoti aukštas sroves į saugesnius, valdomus lygius matavimo prietaisams, tokiems kaip ammetrai.CT paprastai paverčia dideles pirmines sroves į standartizuotą 1A arba 5A išėjimą, palengvindamas saugius ir tikslus srovės matavimus.Atvirkščiai, potencialūs transformatoriai sumažina aukštą įtampą iki mažesnio lygio, paprastai iki standartinės antrinės 100 V ar mažesnės įtampos, leidžiančios atlikti saugią įtampos matavimus.
Kr. CTS ir PTS vingiuotas dizainas yra pritaikytas jų specifinėms užduotims.CTS pirminė apvija turi mažiau posūkių ir yra skirta valdyti visą grandinės srovę.Antrinėje apvijoje yra daugiau posūkių, padidinant „Transformerio“ sugebėjimą tiksliai atsisakyti srovės.Tačiau potencialūs transformatoriai pasižymi pirmine apvija su daugiau posūkių, kad būtų galima valdyti aukštą įtampą, o antrinė apvija turi mažiau posūkių, kad įtampa būtų sumažinta iki praktinio prietaisų matavimo lygio.
CT ir PTS valdo skirtingas įvesties vertes.Dabartiniai transformatoriai tvarko pastovią srovę, paverčiant ją žemesne, standartizuota verte, nepakeisdami jos proporcingumo.Potencialūs transformatoriai tvarko pastovią įtampos įvestį, sumažindami šią įtampą iki saugesnės, standartizuotos vertės, kuri tiksliai parodo pradinę įtampą, todėl jį lengviau išmatuoti.
CTS ir PTS išėjimo diapazonai skiriasi, kad atitiktų jų atitinkamas funkcijas.Dabartiniai transformatoriai paprastai teikia išėjimą esant 1A arba 5A, suderinant su standartiniais dabartinių matavimo įrankių reikalavimais.Potencialūs transformatoriai paprastai sukuria maždaug 110 V išėjimo įtampą, skirtą atspindėti energijos sistemos įtampos sąlygas sumažinta, tačiau valdoma forma.
Kaip mes tyrinėjome dabartinių transformatorių INS ir trūkumus, akivaizdu, ar jie yra reikšmingi mūsų elektros sistemoms.Nuo namų iki didžiulės elektrinės, šios priemonės padeda išlaikyti mūsų elektros energiją tiksliai ir be žalos.Jie valdo dideles sroves, apsaugo brangią įrangą ir užtikrina, kad mūsų sistemos veikia gerai.Suprasti dabartinius transformatorius reiškia, kad galime geriau įvertinti nematytą darbą, kuris lemia mūsų kasdienį gyvenimą.
Norėdami valdyti dabartinį transformatorių, turite jį įdiegti nuosekliai su grandine, kurioje norite išmatuoti srovę.Pirminis laidininkas (nešantis aukštą srovę, kurią norite išmatuoti) turėtų praeiti per transformatoriaus centrą.Antrinė transformatoriaus apvija, turinčia daugiau vielos posūkių, sukels mažesnę, valdomą srovę, proporcingą pirminei srovei.Tada šią antrinę srovę galima prijungti prie matavimo prietaisų ar apsaugos įtaisų.
Pagrindinis srovės transformatoriaus panaudojimas yra saugiai konvertuoti aukštas sroves iš maitinimo grandinių į mažesnes, išmatuojamas vertes, kurias saugiai tvarkyti ir tinkamos standartiniams matavimo prietaisams, tokiems kaip ammetrai, Wattmeters ir apsaugos relės.Tai leidžia tiksliai stebėti ir valdyti elektros sistemas, nepadengdamas įrangos aukšto srovės lygio.
Dabartiniai transformatoriai mažėja arba „pasitraukite žemyn“, dabartinius lygius.Jie paverčia dideles sroves iš pirminės grandinės į apatines sroves antrinėje grandinėje.Šis sumažinimas leidžia saugiai ir patogiai išmatuoti ir stebėti elektriniais prietaisais, kurie yra skirti valdyti apatines sroves.
Norėdami patikrinti, ar srovės transformatorius veikia teisingai, stebėkite išėjimo iš antrinės apvijos išvestį, kai pirminiame laidininke teka srovė.Norėdami išmatuoti antrinę srovę, naudokite tinkamą matuoklį ir palyginkite ją su numatomomis vertėmis, pagrįstomis nurodytu transformatoriaus santykiu.Be to, patikrinkite, ar nėra jokių fizinių pažeidimų, perkaitimo ar neįprasto triukšmo požymių, o tai gali reikšti vidinius gedimus.
Dabartinis transformatorius turėtų būti įdiegtas iš eilės su stebima ar valdoma grandine.Paprastai jis dedamas ten, kur pagrindinė elektros linija patenka į pastatą ar įrenginį, kad būtų galima išmatuoti bendrą gaunamą srovę.Jis taip pat gali būti įdiegtas įvairiuose paskirstymo tinklo taškuose, kad būtų galima stebėti dabartinį srautą skirtinguose tinklo skyriuose ar šakose.
2024-06-21
2024-06-20
El. Paštas: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PAPILDYTI: Rm 2703 27F Ho King susisiekimo centras 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Honkongas.