Nuo šviesos priklausomas rezistorius arba nuo šviesos priklausomas rezistorius (LDR) yra paprastas, bet nepaprastai svarbus šiuolaikinės elektroninės technologijos komponentas.Įrenginys naudoja savo jautrumą šviesai, kad sureguliuotų varžos vertę, leisdamas jam parodyti reikšmingus pasipriešinimo pokyčius skirtingomis apšvietimo sąlygomis.Fotorezistoriai naudojami įvairiose programose, pradedant automatiniu namų apšvietimu ir baigiant sudėtingomis pramoninės fotometrijos sistemomis.Šio straipsnio tikslas yra įsitraukti į darbo principus, struktūrinį dizainą ir praktinį fotorezistorių naudojimą įvairiose programose ir suprasti, kaip šie komponentai gali būti suprojektuoti ir optimizuoti, kad atitiktų skirtingą aplinką ir poreikius.
Katalogas

1 paveikslas: fotorezistorius
Fotoresistoriai, dažnai vadinami nuo šviesos priklausomais rezistoriais (LDR), yra svarbūs elektroniniai įtaisai, naudojami aptikti šviesai.Jo darbo principas yra paprastas, tačiau galingas: jo pasipriešinimas labai keičiasi keičiant šviesos intensyvumą.Kai dedamas tamsoje, fotorezistoriaus pasipriešinimas gali pasiekti kelis milijonus omų.Tačiau ryškioje šviesoje šis pasipriešinimas smarkiai sumažėja tik keliems šimtams omų.

2 paveikslas: fotorezistorius
Šis gebėjimas pakeisti atsparumą, atsižvelgiant į apšvietimo sąlygas, daro fotorezistus svarbų kuriant automatinius valdiklius, fotoelektrinius jungiklius ir kitas šviesos jautrias technologijas.Jų funkcija yra paprasta - aptikti šviesos intensyvumą ir atitinkamai sureguliuoti pasipriešinimą, o tai savo ruožtu suaktyvina įvairius atsakymus grandinėje, kurios dalis yra dalis.Tai daro juos neįkainojamais sistemose, kuriose šviesos intensyvumo aptikimas yra funkcinis.
Elektroninėse schemose nuo šviesos priklausomo rezistoriaus (LDR) simbolis yra panašus į standartinio rezistoriaus, tačiau jame yra vienas raktų modifikavimas-iš išorės nukreipta rodyklė, rodanti jos jautrumą šviesai.Šis unikalus simbolis padeda grandinės dizaineriams greitai nustatyti LDR funkciją valdyti atsaką, pagrįstą šviesos intensyvumu, lengvai atskirti jį nuo kitų komponentų, tokių kaip fototransistoriai ar fotodiodai, kurie taip pat naudoja rodykles, kad parodytų šviesos jautrumą.

3 paveikslas: Fotorezistoriaus simbolis
Fotorezistoriaus fizinė struktūra turi izoliacinę bazę, paprastai pagamintą iš keramikos, kuri palaiko fotoselinį elementą, kuriame jis veikia.Fotosteilinė medžiaga paprastai yra kadmio sulfidas (CDS), taikoma tam tikru modeliu, paprastai zigzagu ar spirale.Šie modeliai yra ne tik meniniai;Jie yra strategiškai padedami padidinti prietaiso efektyvumą, padidinant šviesos paviršiaus plotą.
Zigzago ar spiralės struktūra maksimaliai padidina šviesos absorbciją ir skatina efektyvesnį gaunamos šviesos išsklaidymą.Šis išdėstymas pagerina fotorezistoriaus efektyvumą koreguojant jo atsparumą besikeičiančioms apšvietimo sąlygoms.Tobulindami šviesos sąveiką su jautriomis medžiagomis, fotorezistoriai tampa jautresni ir dinamiškesni, tinkami pritaikymams, kuriems reikia tiksliai kontroliuoti šviesos jautrumą.

4 paveikslas: Fotorezistoriaus struktūra
Fotoresistoriai, dar žinomi kaip nuo šviesos priklausomi rezistoriai (LDR), veikia per fotokonduktyvumo efektą.Šis procesas pradedamas, kai šviesa sąveikauja su jautria fotorezistoriaus medžiaga.Tiksliau, kai šviesa atsitrenkia į fotorezistoriaus paviršių, jis sužadina elektronus medžiagoje.
Šie elektronai iš pradžių stabilizuoja atomo valentinę juostą, sugeriantys fotonus nuo krintančios šviesos.Fotonų energijos turi pakakti, kad šie elektronai perbrauktų per energijos barjerą, vadinamą juostos tarpu, iki laidumo juostos.Šis perėjimas reiškia pasikeitimą iš izoliatoriaus į laidininką, atsižvelgiant į ekspozicijos kiekį.
Kai veikiamos šviesos, tokios medžiagos kaip kadmio sulfidas (CDS), dažniausiai naudojamos LDR, leidžia elektronams įgyti pakankamai energijos, kad galėtų pereiti prie laidumo juostos.Kai šie elektronai juda, jie palieka „skylutes“ valentinėje juostoje.Šios skylės veikia kaip teigiamo krūvio nešiotojai.Laisvųjų elektronų ir skylių buvimas medžiagoje žymiai padidina jos laidumą.
Tęsiant apšvietimą sukuria daugiau elektronų ir skylių, padidėja bendras nešiklių skaičius medžiagoje.Padidėjęs nešikliai sumažina medžiagos atsparumą.Todėl fotorezistoriaus pasipriešinimas mažėja didėjant kritimo šviesos intensyvumui, o daugiau srovės srautų šviesoje nei tamsoje.
Fotoresistoriai yra labai vertinami optoelektroninės valdymo sistemose dėl jų ūmaus jautrumo apšvietimo sąlygų pokyčiams.Jų gebėjimas žymiai pakeisti atsparumą skirtingomis apšvietimo sąlygomis.Ryškioje šviesoje fotorezistoriaus pasipriešinimas dramatiškai sumažėja iki mažiau nei 1000 omų.Ir atvirkščiai, tamsioje aplinkoje pasipriešinimas gali išaugti iki šimtų tūkstančių omų ar daugiau.

5 paveikslas: fotorezistorius
Fotoresistoriai elgiasi žymiai netiesiškai, tai reiškia, kad jų reakcija į šviesos intensyvumą nesiskiria vienodai.Pavyzdžiui, kadmio sulfido (CD) fotorezistoriai stipriai reaguoja į matomą šviesą, tačiau yra mažiau jautrūs ultravioletinėms ar infraraudonosioms šviesai.Šis selektyvus reagavimas reikalauja atidžiai apsvarstyti šviesos bangos ilgį numatytoje aplinkoje renkantis fotorezistorių konkrečiam taikymui.
Fotorezistoriaus reagavimo laikas yra unikali savybė, kuriai operacijos metu reikia praktinio supratimo.Kai veikiama šviesos, fotorezistoriaus pasipriešinimas greitai sumažės, paprastai per keletą milisekundžių.Tačiau pašalinus šviesos šaltinį, pasipriešinimas iškart negrįžta į pradinę didelę vertę.Vietoj to, jis atsigauna palaipsniui, per kelias sekundes nuo kelių sekundžių.Šis delsimas, žinomas kaip histerezė, yra naudingas programose, kurioms reikalingas greitas reagavimo laikas.
Fotoresistoriai, dar žinomi kaip nuo šviesos priklausomi rezistoriai (LDR), yra gaminami iš skirtingų medžiagų, kurios gali turėti didelę įtaką jų šviesos jutimo galimybėms.Bendrosios medžiagos apima:
Kadmio sulfidas (CDS): labai jautrus matomai šviesai, idealiai tinka pritaikymui, kuriam reikia reaguoti į saulės spindulius ar dirbtinį vidaus apšvietimą.
Švininis sulfidas (PBS): Ši medžiaga yra jautri infraraudonųjų spindulių šviesai ir dažniausiai naudojama naktinio matymo ir šiluminio vaizdo įrangoje.
Kadmio selenidas (CDSE) ir tallio sulfidas (TI2S): Šios medžiagos yra retesnės, tačiau yra parinktos specifiniam bangos ilgio jautrumui specialiose programose.
Kiekviena medžiaga skirtingai reaguoja į šviesos bangos ilgį.Pvz., CDS yra jautresni trumpesniems matomos šviesos (pvz., Mėlynos ir žalios) bangos ilgiams, o PBS yra veiksmingesnis ilgesniuose infraraudonųjų bangų ilgiuose.
Fotoresistoriai klasifikuojami atsižvelgiant į tai, kaip jų pasipriešinimas keičiasi šviesa:
Linijiniai fotoresistoriai: Dažnai fotodiodų sinonimai, jie pasireiškia beveik linijiniu atsparumo pokyčiu, kai keičiasi šviesos intensyvumas.Jie teikiami pirmenybė programoms, kai reikia tiksliai išmatuoti šviesos intensyvumą, pavyzdžiui, šviesos matuokliuose ar automatinėje grįžtamojo ryšio valdymo sistemose, kur reikia tikslių šviesos lygio duomenų.

6 paveikslas: Linijiniai fotorezistoriai
Netiesiniai fotoresistoriai: Tai tinka programoms, kurioms reikalingas platus atsako diapazonas.Jie turi staigią reakcijos kreivę, kuri leidžia greitai reaguoti esant įvairiems šviesos intensyvumams.Netiesinis LDR dažniausiai naudojamas sistemose, kurios aptinka šviesą ir automatiškai kontroliuoja apšvietimą, atsižvelgiant į aplinkos šviesos sąlygas, tokias kaip gatvių žibintai ir automatizuoti naktiniai žibintai.
Fotoresistoriai arba nuo šviesos priklausomi rezistoriai (LDR) yra neatsiejama automatinio valdymo ir šviesos aptikimo sistemų grandinės projekto dalis.Šiose grandinėse paprastai yra keli komponentai, tokie kaip LDR, relės, Darlingtono tranzistorių poros, diodai ir kiti rezistoriai, kad būtų galima valdyti srovės srauto ir valdymo įrenginio veikimą, atsižvelgiant į apšvietimo sąlygas.

7 paveikslas: fotorezistorius
Bendroje sąrankoje grandinė maitina tilto lygintuvą, kuris keičia kintamąją DC arba tiesiai iš akumuliatoriaus.Įprastas dizainas apima šiuos veiksmus:
Įtampos konversija: „Atspack Down“ transformatorius sumažina standartinę 230 V kintamosios srovės įtampą iki labiau valdomo 12 V.
Ištaisymas ir kondicionierius: 12 V kintamos srovės kintamosios srovės, naudojant tilto lygintuvą, paverčiamas DC.Tada įtampos reguliatorius stabilizuoja išėjimą iki 6 V DC, užtikrindamas saugų ir efektyvų grandinės komponentų veikimą.
LDR veikimo mechanizmas grandinėje turės įtakos normaliai veikimui:
Dienos/apšvietimo sąlygos: LDR pasižymi mažu atsparumu dienos metu arba kai veikiama ryškios šviesos.Šis mažesnis pasipriešinimas leidžia daugumai srovės tekėti per LDR tiesiai į žemę.Todėl relės ritė negali gauti pakankamai srovės, kad galėtų suaktyvinti, todėl relė lieka uždaryta, o prijungta šviesa lieka išjungta.
Naktinė/tamsios sąlygos: atvirkščiai, esant silpnam apšvietimui ar naktį, LDR atsparumo smaigai, sumažinant srovę, tekančią per ją.Sumažėjus srovei tekanti per LDR, Darlingtono tranzistoriaus pora gali pakankamai sustiprinti likusią srovę, kad suaktyvintų relės ritę.Šis veiksmas suaktyvina relę, įjungdama šviesą, sujungtą su grandine.
Fotorezistoriaus arba nuo šviesos priklausomo rezistoriaus (LDR) atsako vėlavimas yra pagrindinis jo veikimo matas.Šis delsimas reiškia laiką, kurio reikia LDR, kad pakoreguotų savo pasipriešinimą reaguojant į šviesos intensyvumo pokyčius.Dėl būdingų fizikinių ir cheminių savybių LDR gali nedelsdami reaguoti į apšvietimo svyravimus, o tai turi įtakos pritaikymams, kuriems reikia greitai reaguoti.
Kai staiga padidėja šviesos intensyvumas, LDR atsparumas paprastai greitai sumažėja.Tačiau terminas „greitas“ gali svyruoti nuo kelių milisekundžių iki dešimčių milisekundžių.Šiam V ariat jonui įtakos turi LDR ir jos gamybos standartų naudojamos medžiagos rūšis.
Sumažėjus šviesos intensyvumui, LDR pasipriešinimas gali užtrukti nemažai laiko, kad grįžtų į padidėjusią tamsią būseną.Šis vėlavimas gali trukti nuo kelių sekundžių iki dešimčių sekundžių.Lėtai grįžimas prie didelio pasipriešinimo ypač pastebimas pereinant nuo ryškios šviesos į tamsią, ir tai daro įtaką LDR efektyvumui greitai besikeičiančiomis sąlygomis.
Fotorezistoriaus (LDR) veiksmingumas yra glaudžiai susijęs su aptinkamos šviesos bangos ilgiu, o įvairios LDR turi skirtingą jautrumą konkrečiam šviesos dažniui.Šis jautrumas atsiranda dėl LDR medžiagos sudėties, o tai lemia optimalų bangos ilgio diapazoną jo reagavimui.
Šios medžiagos yra jautrios įvairių tipų šviesai.
Matomas jautrumas šviesai: Medžiagos, tokios kaip kadmio sulfidas (CD), yra labai jautrios matomai šviesai, ypač geltonai ir žaliesiems.Šie LDR yra tinkamiausi pritaikymui, kuris greitai ir tiksliai nustato matomos šviesos pokyčius.
Infraraudonųjų spindulių šviesos jautrumas: Kita vertus, tokios medžiagos kaip švino sulfidas (PBS) puikiai nustato infraraudonųjų spindulių šviesą.Šie LDR pirmiausia naudojami tokiose programose kaip naktinio matymo įranga ir šiluminio vaizdo sistemos, kur svarbus jautrumas infraraudonųjų spindulių šviesai.
LDR medžiagos pasirinkimas priklauso nuo konkrečių programos reikalavimų.
Infraraudonųjų spindulių jautrus LDR: Paprastai pasirinktos sistemoms, kurios veikia mažai apšvietimo sąlygomis, pavyzdžiui, automatinis durų valdymas pastatuose ar dinaminės priežiūros sistemose nakties saugumo tikslais.
Matomi šviesai jautrūs LDR: Projektams, kuriems reikia tiksliai reaguoti į matomos šviesos pokyčius, tokius kaip spindulių sekimo sistemos ar automatiškai pritemdytos lemputės, pirmenybė teikiama matomam šviesos spektrui jautriems LDR.
Fotoresistoriai arba nuo šviesos priklausomi rezistoriai (LDR) yra optoelektroniniai komponentai, kurie koreguoja jų pasipriešinimą reaguojant į šviesos intensyvumo pokyčius.Jie įgalina efektyvų šviesos valdymo sistemų veikimą.Supratimas apie jų technines specifikacijas yra labai svarbus norint tinkamai juos naudoti įvairiose programose.

8 paveikslas: fotorezistorius
Maitinimo įtampos parametrai
Maksimalus energijos suvartojimas: Tipiškas LDR gali valdyti iki 200 Milwatts (MW) galios.
Darbinė įtampa: Maksimali saugi LDR veikimo įtampa yra maždaug 200 voltų (v).Šios ribos užtikrina, kad LDR veiktų saugiuose ir efektyviuose parametruose, nerizikuodami pažeisti ar nesėkmę.
FotoreSponse ir jautrumas
Didžiausias bangos ilgio jautrumas: LDR turi specifinį jautrumą tam tikriems šviesos bangos ilgiui.Paprastai LDR yra didžiausias jautrumas, kai bangos ilgis yra 600 nm matomame spektre.Ši specifikacija turi įtakos LDR pasirinkimui, kuris atitinka numatomos aplinkos apšvietimo sąlygas ir optimizuoja jos našumą.
Atsparumo charakteristikos
FotoreSistancija ir tamsi atsparumas: LDR atsparumas labai skiriasi skirtingomis apšvietimo sąlygomis.Pavyzdžiui, esant silpnam apšvietimui (apie 10 LUX), jo atsparumas gali svyruoti nuo 1,8 kiloohm (kΩ) iki 4,5 kΩ.Ryškesnėje šviesoje (apie 100 liuksų) pasipriešinimas gali sumažėti iki maždaug 0,7 kΩ.Šis kintamumas yra tinkamas projektuoti prietaisus, tokius kaip šviesai jautrūs jungikliai, nes atsparumo pokyčiai tiesiogiai sukelia veikimą.
Tamsus pasipriešinimas ir atsigavimas: Tamsus LDR pasipriešinimas yra svarbus našumo rodiklis.Ši vertė matuoja pasipriešinimą, nesant šviesos ir kaip greitai LDR grįžta į šią būseną pašalinus šviesą.Pavyzdžiui, tamsus pasipriešinimas gali būti 0,03 megaoohms (MΩ) po sekundės po šviesos sustojimo, pakilus iki 0,25 MΩ po penkių sekundžių.Šis atkūrimo greitis yra svarbus programoms, kurioms reikia greitai reaguoti į apšvietimo sąlygų pokyčius.
Didelis jautrumas šviesai: fotorezistorius arba nuo šviesos priklausomas rezistorius (LDR) yra žinomas dėl puikaus jautrumo šviesai.Jie gali aptikti ir reaguoti į šviesos intensyvumo pokyčius, nuo labai žemo iki aukšto lygio.Ši funkcija daro LDR ypač naudingą sistemose, kurioms reikalingas automatinis šviesos pritemdymas, pavyzdžiui, pritemdyti šviesas namuose arba valdyti gatvių žibintus, pagrįstus aplinkos šviesos sąlygomis.

9 paveikslas: fotorezistorius
Ekonominis efektyvumas: Vienas reikšmingiausių LDR pranašumų yra jo ekonominis efektyvumas.LDR yra pigesnės gaminti, palyginti su kitais šviesiai jautriais komponentais, tokiais kaip fotodiodai ir fototransistoriai.Tai daro juos geriausiu pasirinkimu, atsižvelgiant į biudžeto apribojimus, pateikdami ekonomišką sprendimą, neprarandant našumo.
Paprasta naudoti ir įdiegti: LDR turi paprastą dizainą, kurį lengva suprasti ir integruoti į grandinę.Jie reikalauja tik dviejų ryšių, todėl juos lengva surinkti ir praktiški net tiems, kurie turi minimalią elektronikos žinias.Šis naudojimo paprastumas apima įvairias programas, pradedant švietimo projektais ir baigiant sudėtingesnėmis komercinės elektronikos sistemomis.
Atsakymas į tamsos pasipriešinimo santykį: LDRS gebėjimas parodyti reikšmingus atsparumo skirtumus šviesos ir tamsiosiose sąlygose yra dar vienas svarbus pranašumas.Pvz., LDR atsparumas gali būti nuo kelių šimtų kiloohms tamsoje iki kelių šimtų omų, kai veikiama šviesos.Šis dramatiškas poslinkis leidžia įrenginiams jautriai ir tiksliai reaguoti į apšvietimo pokyčius, taip padidindamas tokių sistemų, kaip automatinis apšvietimo valdikliai ir fotoseseliniai veiksniai, reagavimą.
Ribotas spektrinis atsakas: Nors nuo šviesos priklausomi rezistoriai (LDR) yra labai veiksmingi aptikdami šviesą, jie yra jautriausiai jautriausiems konkrečioms bangos ilgiui.Pavyzdžiui, kadmio sulfido (CDS) LDR pirmiausia yra jautrūs matomai šviesai ir turi blogą atsaką į ultravioletinę ar infraraudonųjų spindulių šviesą.Šis specifiškumas riboja jų naudojimą programose, reikalaujančioms plataus spektrinio atsako, pavyzdžiui, įtaisai, skirti kelių bangos ilgio spektroskopinei analizei, galinčiam aptikti įvairių bangos ilgių diapazoną.
Reagavimo laikas: Reikšmingas LDRS trūkumas yra jų atsilikimas, reaguojant į greitus šviesos intensyvumo pokyčius.Ši histerezė gali svyruoti nuo kelių milisekundžių iki kelių sekundžių, tinkamai pakoreguodama jo pasipriešinimą.Dėl šio delsos LDR yra mažiau tinkamas programoms, kurioms reikia greito atsakymo, pavyzdžiui, greitaeigių optinių kodavimo įrenginių ar tam tikrų tipų automatizuotos apdorojimo įrangos, kai nedelsiant grįžtamasis ryšys turi įtakos veiklos tikslumui.
Temperatūros jautrumas: Temperatūros svyravimai gali turėti didelę įtaką LDR veikimui.Ekstremali temperatūra, tiek karšta, tiek šalta, gali sukelti reikšmingų atsparumo nuokrypių, turinčių įtakos LDR tikslumui ir patikimumui temperatūrai jautrioje aplinkoje.Norint sušvelninti šią problemą, LDR naudojančioms sistemoms dažnai reikia temperatūros kompensavimo strategijų.Tai apima temperatūros jutiklių integravimą į grandinę arba dinaminio kalibravimo metodų panaudojimą, kad būtų galima pritaikyti temperatūros sukeltus varžos pokyčius, užtikrinant, kad LDR veiksmingai veiktų jo numatomoje temperatūros diapazone.
LED gatvių šviestuvų kontrolė naudojant nuo šviesos priklausomus rezistorius (LDR) yra veiksmingas sprendimas šiuolaikinėms miesto apšvietimo sistemoms.Ši technologija ne tik sumažina energijos suvartojimą, pakeisdama tradicinius didelio intensyvumo iškrovos (HID) lempas, bet ir padidina LED lempų efektyvumą.Intelektualiojo valdymo metu sistema automatiškai koreguoja ryškumą pagal aplinkos šviesos lygius, kad būtų maksimaliai sutaupytos energijos.
Aplinkos šviesos stebėjimas: Sistema apima LDR, pritvirtintus ant gatvės žibintų, kad būtų nuolat stebimas aplinkos šviesos intensyvumas.Keičiantis aplinkos šviesai, LDR atsparumas atitinkamai keičiasi.Tada šie pasipriešinimo pokyčiai perduodami centrinei valdymo sistemai, leidžiančiai realaus laiko šviesos valdymą.
Išmanusis ryškumo koregavimas: Remiantis duomenimis, gautais iš LDR, centrinis valdiklis apskaičiuoja reikiamą šviesos diodų ryškumo reguliavimą.Dienos metu, kai pakanka aplinkos šviesos, sistema gali išjungti gatvės žibintus arba išlaikyti juos minimalų ryškumą.Kai sumažėja dienos šviesa arba apšvietimo sąlygos yra prastos, sistema automatiškai padidina ryškumą, užtikrinant optimalų apšvietimą, kai to reikia.
Integracija į saulės energiją: Norėdami dar labiau pagerinti energijos vartojimo efektyvumą, sistema integruoja saulės baterijas, kurios saulės energiją paverčia elektrine energija ir kaupia ją baterijose.Tai leidžia gatvės šviestuvams veikti naktį su kaupiama saulės energija, skatinti savarankiškumą ir sumažinti priklausomybę nuo tinklo.
Fotoresistoriai arba nuo šviesos priklausomi rezistoriai (LDR) yra neatsiejama įvairių automatinės valdymo ir stebėjimo sistemų komponentas ir yra vertinami atsižvelgiant į jų paprastumą, ekonomiškumą ir jautrumą šviesai.Šie įrenginiai automatiškai sureguliuoja veikimą atsižvelgiant į aplinkos šviesos pokyčius, taip pagerindami efektyvumą ir patogumą vartotojui daugelyje programų.

10 paveikslas: fotorezistorius
Šviesos intensyvumo matuoklis: prietaisas, kurį paprastai naudoja LDR, kad matuojama šviesos intensyvumui.Jie gali stebėti saulės šviesos ir dirbtinio vidaus apšvietimo intensyvumą.Šio tipo instrumentai yra tinkami laboratoriniams tyrimams ir fotoelektrinių sistemų ir kitų su šviesa susijusių technologijų veikimo įvertinimu.
Automatinis gatvės šviesos valdymas: LDR naudojamas natūralios šviesos pokyčiams aptikti aušroje ir sutemoje, automatiškai įjungiant gatvės žibintus naktį ir išjungiant juos, kai grįš dienos šviesa.Dėl šios automatizavimo reikia sutaupyti daug energijos ir panaikinti rankinio valdymo poreikį, taip optimizuojant savivaldybių paslaugas.
Žadintuvo laikrodis: žadintuve LDR padeda naudoti „Saulėtekio modeliavimo“ funkciją.Aptikdami šviesos intensyvumo padidėjimą kambaryje, jie gali palaipsniui pažadinti vartotoją, imituodami natūralų saulėtekį.
Įsilaužimo aliarmai: Apsaugos sistemose LDR dedami šalia langų ar durų, kad būtų galima stebėti staigius šviesos pokyčius, kuriuos sukelia galimi pažeidimai.Nenormalus padidėjimas ar sumažėja šviesos trigerio aliarmai, taip padidindamas saugos priemones.
Išmaniosios apšvietimo sistemos: LDR integravimas į miesto infrastruktūros projektus, tokius kaip gatvės apšvietimas, gali dinamiškai sureguliuoti šviesą, atsižvelgiant į dabartines natūralaus apšvietimo sąlygas.Tai ne tik pagerina energijos vartojimo efektyvumą, bet ir užtikrina miesto apšvietimo sistemų patikimumą.
Atlikdami išsamią fotorezistorių analizę, matome, kad šie paprasti komponentai vaidina neatsiejamą vaidmenį šiuolaikinėse technologijose.Nesvarbu, ar tai yra automatizuotos kontrolės sistemos kasdieniame gyvenime, ar tikslūs matavimai pramonėje ir moksliniuose tyrimuose, LDR savybės tampa patikimu sprendimu.Nors yra keletas apribojimų, tokių kaip siauras spektrinio atsako diapazonas ir histerezės efektai, racionalūs projektavimo ir taikymo strategijos vis dar gali išspręsti šias problemas.Ateityje, kuriant naujas medžiagas ir naujas technologijas, tikimasi, kad fotoresistorių našumo ir taikymo sritys bus toliau išplėstos, atvers novatoriškesnes optoelektroninių taikymo galimybes.
Dažnai užduodami klausimai [DUK]
1. Kaip patikrinti LDR?
Norėdami patikrinti, ar fotorezistorius veikia tinkamai, galite atlikti šiuos veiksmus:
Paruoškite įrankius: Paruoškite multimetrą ir nustatykite jį į varžos matavimo režimą.
Prijunkite skaitiklį: Prijunkite du matuoklio zondus prie dviejų LDR galinių taškų.
Išmatuokite pasipriešinimo vertę: Perskaitykite LDR pasipriešinimo vertę normalioje patalpų šviesoje ir užfiksuokite šią vertę.
Pakeiskite šviesą: apšvieskite LDR žibintuvėliu arba padėkite jį tamsoje, kad stebėtumėte pasipriešinimo pokyčius.
Vertinimo rezultatai: normaliomis aplinkybėmis, kai padidėja šviesos intensyvumas, LDR atsparumo vertė turėtų žymiai sumažėti;Mažėjant šviesos intensyvumui, pasipriešinimo vertė turėtų padidėti.Jei pasipriešinimas nepakeis, tai gali reikšti, kad LDR yra pažeistas.
2. Kaip naudoti LDR?
Fotorezistoriai dažnai naudojami grandinėse, kuriose reikia pajusti šviesos intensyvumą, pavyzdžiui, automatiškai įjungiant ir išjungdami žibintus.Pagrindiniai LDR naudojimo veiksmai apima:
Integruota į grandinę: prijunkite LDR iš eilės su tinkamu rezistoriumi, kad sudarytų įtampos daliklį.
Pasirinkite apkrovą: Prireikus prijunkite šią įtampos daliklio išėjimą prie mikrovaldiklio, relės ar kito valdymo įtaiso.
Koregavimo parametrai: pakoregavus varžos vertę nuosekliai su LDR, galima nustatyti skirtingas šviesos atsako slenksčius.
Testavimas ir koregavimas: Atliekant faktinius bandymus, sureguliuokite grandinės parametrus, kad pasiektumėte geriausią fotosestivumo reakcijos efektą.
3. Ar LDR aktyvus ar pasyvus?
LDR yra pasyvus komponentas.Jis nesukuria patį elektros energijos ir nereikalauja išorinio energijos šaltinio, kad pakeistų savo veikiančią būseną.LDR atsparumo vertė keičiasi automatiškai, atsižvelgiant į joje šviečiančios šviesos intensyvumą.
4. Kaip sužinoti, ar neveikia nuo šviesos priklausomas rezistorius?
Galite įvertinti, ar LDR yra sugadintas dėl šių ženklų:
Atsparumas nesikeičia: jei keičiant šviesos intensyvumą, LDR atsparumas išlieka toks pats, tai gali reikšti, kad jis yra pažeistas.
Nenormalūs rodmenys: Jei LDR pasipriešinimas esant ekstremalioms šviesos sąlygoms (labai ryški ar labai tamsi) labai skiriasi nuo tikėtasi, tai taip pat gali būti blogas signalas.
Fizinė žala: patikrinkite LDR, ar nėra akivaizdžių įtrūkimų, nudegimų ar kitų fizinių žalos.
Lyginamasis testas: palyginkite įtariamą pažeistą LDR su nauju ar žinomu geru LDR, kad pamatytumėte, ar našumas yra panašus.