1 paveikslas: IC 7400
IC 7400 yra universalus skaitmeninis loginis komponentas, naudojamas įvairiose elektroninėse sistemose.Dėl jo pritaikomumo jis yra naudingas prietaisams, pradedant nuo pagrindinių loginių grandinių iki sudėtingesnių komponentų, tokių kaip aritmetiniai loginiai vienetai (ALUS) ir magistralės siųstuvai.Kaip „7400“ serijos dalis, šis IC yra sukurtas kaip skaitmeninių operacijų statybinis blokas.Tai palaiko tokias funkcijas kaip pagrindiniai loginiai vartai (ir, arba, NAND, NOR, NOR), duomenų saugojimas su registrais, „Random Access Memory“ (RAM) moduliais ir netgi dekoduojant užduotis, tokias kaip dvejetainis pavertimas dešimtainiu.IC 7400 yra ypač vertinamas už keturias nepriklausomus 2-įvesties NAND vartus, kurie naudojami tiek kombinuotame, tiek nuosekliame logikos dizaine.Kiekviename vartuose yra du įvesties kaiščiai ir vienas išvesties kaištis, o likę du kaiščiai suteikia galią (VCC) ir žemę (GND).Šios jungtys yra idealios stabiliam našumui ir patikimam veikimui.
Suprasti IC 7400 PIN konfigūraciją puikiai tinka norint pasiekti norimą grandinės elgseną.Kiekvienas kaištis turi specifinį vaidmenį, kuris daro įtaką bendrai IC funkcijai sistemoje.
2 paveikslas: IC 7400 PIN konfigūracija
• 1 kaištis (Pirmųjų vartų A-įvestis)-vienas iš dviejų įėjimų į pirmuosius NAND vartus.Čia sujungtas signalas turi veikti su 2 kaiščiu, kad nustatytų išvesties logikos būseną, esant 3 kaiščiui.
• 2 kaištis (B-įvesties pirmiesiems vartams)-antrasis pirmųjų NAND vartų įvestis.Jis poros su 1 kaiščiu, o kai abu įėjimai yra dideli, išvestis (3 kaištis) bus žemas, kaip nurodyta NAND vartų logika.
• 3 kaištis (Y-O-O-O-O-OUTUT už pirmuosius vartus)-pirmųjų NAND vartų išvestis, pateikiant apverstą rezultatą, kuriame veikia 1 ir 2 kaiščiai. Inžinieriai stebi šią išvestį bandymo metu, dažnai naudodami osciloskopus ar loginius analizatorius, kad patikrintų tinkamą signalo elgseną.
• 4 kaištis (Antrųjų vartų A-įvestis)-panašus į 1 kaištį, tačiau antrajam NAND vartams šis kaištis gauna įvestį sudėtingesniuose dizainuose.
• 5 kaištis (B-įvesties antrajam vartams)-poros su 4 kaiščiu, kad būtų galima valdyti išvestį 6 kaištyje.
• 6 kaištis (Y-O-O-O-OUTPET už antrąjį vartų)-antrasis NAND vartų išvestis, naudojama formuojant sudėtingesnes logines grandines arba kontroliuojant vėlesnius projekto etapus.
• 7 kaištis (Žemė) - šis kaištis jungiasi prie grandinės žemės, tarnaudamas kaip IC atskaitos taškas.Neteisingas įžeminimas gali sukelti netinkamą elgesį arba visišką IC gedimą.
• 8 kaištis (Y-O-O-O-OUTPET Trečiojo vartai)-Trečiojo NAND vartų išvestis, stebima derinimo metu, kad būtų užtikrintas teisingas veikimas.
• 9 kaištis (TREČIŲJŲ VARTŲ B-INDUTAS)-Trečiųjų vartų įvestis, suporuotas su 10 kaiščiu.
• 10 kaištis (Trečiųjų vartų A-įvestis)-veikia su 9 kaiščiu, kad būtų sugeneruota išvestis 8 kaiščiu.
• 11 kaištis (Y-O-O-O-O-O-OUTPET KETVIRTOJŲ VARTŲ)-„Final Gate“ išvestis, naudojama galutinės etapo logikos operacijoms skatinti.
• 12 kaištis (Ketvirtų vartų B įvesties)-įvestis paskutiniams NAND vartams, suporuotas su 13 kaiščiu.
• 13 kaištis (Ketvirtų vartų A-įvestis)-įveskite, kad kartu su 12 kaiščiu nustato išvesties būseną 11 kaištyje.
• 14 kaištis (Teigiama tiekimo įtampa) - tiekia IC galią.Inžinieriai užtikrina, kad šis 5 V įvestis išlieka stabilus, naudodamiesi atsiejimo kondensatoriais, kad būtų galima išfiltruoti triukšmą ir palaikyti pastovų įtampos pristatymą.
IC 7400 turi specifikacijas, dėl kurių jis yra patikimas pasirinkimas daugeliui skaitmeninių grandinių dizainų, balansavimo galios, greičio ir suderinamumo su keliomis logikos šeimomis.
• Veikimo įtampa: 5 V
Inžinieriai naudoja įtampos reguliatorius, kad išlaikytų šį įvestį, neleidžiant loginiams gedimams, kuriuos sukelia įtampos svyravimai.
• Dauginimasis vėlavimas: 10 ns
Laikas, per kurį signalas reikia važiuoti iš įvesties į išvestį.Nors inžinieriai pakanka daugumai programų, inžinieriai atspindi šį delsą greitaeigių grandinių, naudodami osciloskopus, kad patvirtintų, jog visas laikas yra priimtinų ribų.
• Maksimalus perjungimo dažnis: 25 MHz
Tai nustato greičio apribojimą, kaip greitai vartai gali pereiti iš būsenų.Inžinieriai turi užtikrinti, kad jų dizainas veiktų žemiau šio dažnio, kad būtų išvengta klaidų greitai perjungimo grandinėse.
• energijos suvartojimas vienam vartams: iki 10 MW
Mažas energijos suvartojimas leidžia naudoti kelis IC, neperkraunant maitinimo šaltinio.Didelėse sistemose inžinieriai atlieka aktualią galios biudžetą, kad užtikrintų efektyvumą.
• Kompozicija: keturi nepriklausomi 2-įvesties NAND vartai
Modulinė IC dizainas leidžia inžinieriams sukurti sudėtingas logines sistemas, turinčias tik keletą pagrindinių komponentų.
• Išvesties suderinamumas: TTL, NMOS, CMOS
Suderinamumas su įvairiomis logikos šeimomis užtikrina sklandų integraciją į mišrių technologijų sistemas.Inžinieriai dažnai naudoja rezistorius, kad subalansuotų nesutapusią įtampą tarp loginių šeimų.
• Veikimo įtampos diapazonas
Nors IC paprastai veikia esant 5 V, jis gali valdyti skirtingą įtampą, leisdama prisitaikyti prie įvairių sistemos aplinkų.
• Universalios darbo sąlygos
IC patikimai veikia skirtingose aplinkose.Esant ekstremalioms temperatūroms, inžinieriai įgyvendina šilumos kriaukles ar aušinimo sistemas, kad išlaikytų našumą.
„7400“ serijoje yra daugybė skaitmeninės logikos IC, kiekviena iš jų atlieka konkretų vaidmenį kuriant grandinės dizainą.Žemiau yra paplitę IC ir jų praktiniai pritaikymai:
IC 7400 („Quad 2-input Nand“ vartai)
Naudojama pagrindinėms loginėms funkcijoms, signalo inversijai ir nuoseklioms logikos operacijoms, „7400“ yra tiek paprastų, tiek sudėtingų dizainų kuokštelinė dalis.
IC 7402 (Quad 2-input ir vartai)
Inžinieriai tai naudoja grandinėms, kurioms reikalingas numatytasis mažas išvestis, nebent įėjimai būtų suaktyvinti.Tai idealiai tinka energijai jautriems dizainams.
IC 7404 (šešiabriaunis keitiklis)
Invertų loginiai lygiai, puikiai tinkantys sinchronizavimui ir laiko nustatymui.
3 paveikslas: IC 7400 grandinės dizainas su NAND logika
Keturi „IC 7400“ nepriklausomi 2-įvesties „Nand Gates“ siūlo lankstumą, leidžiantį pastatyti bet kokius pagrindinius loginius vartus.Dėl to IC yra švietimo ir profesionalių trasos dizainų įrankis.Inžinieriai dažnai jį naudoja kurdami sudėtingas grandines, tokias kaip „Flip-Flops“ ar multiplekseriai, supaprastindami projektavimo ir bandymo fazes.
Surinkimo metu inžinieriai užtikrina tinkamą signalo vientisumą, kad būtų išvengta klaidų.Osciloskopai arba logikos analizatoriai padeda patikrinti signalo perėjimų tikslumą, ypač esant didelėms greičiams.Temperatūroje jautrioje aplinkoje inžinieriai naudoja šiluminį valdymą, kad užtikrintų patikimai veikiantį be signalo skilimo.
Privalumai |
Trūkumai |
Ekonomiškai efektyvus:
Įperkama tiek profesionalams, tiek mėgėjams |
Galia
Vartojimas: aukštesnės nei naujesnės CMOS parinktys |
Universalus:
Naudinga tiek paprastoms, tiek sudėtingoms skaitmeninėms operacijoms |
Greitis
Apribojimai: maksimaliai išnyksta 25 MHz dažniu |
Lengva
Naudoti: intuityvus PIN išdėstymas supaprastina prototipų kūrimą |
Ribotas
Vartai: Tik keturi kiekvienam IC, reikalaujant daugiau komponentų sudėtingiems dizainams |
Plačiai
Galima: lengva gauti iš kelių tiekėjų |
Pasenęs
Technologija: mažiau tinkama pažangiausiems programoms |
Patikimas:
Atiprėja elektrinis triukšmas ir palaiko stabilų našumą |
|
4 paveikslas: IC 7400 skaitmeninės elektronikos taikymo srityje
IC 7400 yra plačiai naudojamas įvairiose sistemose:
Apsaugos sistemos: Proceso įėjimai nuo judesio ar durų jutiklių, kad suaktyvintų aliarmus.
Įspėjimo sistemos: Stebi šaldiklio temperatūrą ir suaktyvinančius perspėjimus, jei slenksčiai yra sukryžiuoti.
Vagystės aliarmai: Nustato šviesos lygio pokyčius ir sukelia aliarmą, dažnai šviesiai jautriose vagysčių sistemose.
Automatizavimas: Kontroliuoja vandens pasiskirstymą automatizuotose drėkinimo sistemose apdorodamas dirvožemio drėgmės lygį.
Visose šiose programose IC 7400 užtikrina patikimą sprendimų priėmimą su paprastomis, galingomis logikos konfigūracijomis.Dėl jo pritaikomumo ir lengvumo integracijos lengvumas yra pasirinktas pasirinkimas įvairiose pramonės šakose.
IC 7400 ir toliau yra patikimas skaitmeninės grandinės dizaino komponentas dėl tvirto jo funkcionalumo, lankstumo ir ekonominio efektyvumo.Nors naujesnės technologijos gali pasiūlyti greitesnį greitį ir mažesnį energijos suvartojimą, IC 7400 išlieka vertinga galimybė tiek inžinieriams, tiek mėgėjams.Jos gebėjimas tvarkyti įvairias užduotis - nuo apsaugos sistemų iki automatinio drėkinimo - nustato jo universalumą.Įrodytas IC 7400 patikimumas ir lengvas integracija daro jį kertiniu akmeniu tiek senųjų sistemų, tiek šiuolaikinių skaitmeninių logikos dizainų, užtikrinančių nuolatinį naudingumą įvairiose pramonės šakose ir programose.
2024-09-10
2024-09-09
Skirtumas tarp IC 7400 ir IC 7402 yra loginių vartų tipo, kurį juose yra: IC 7400 turi keturis nepriklausomus 2-įvesties NAND vartus, o IC 7402 turi keturis nepriklausomus 2-intput ir vartus.Praktine prasme NAND vartai išeina žemai tik tada, kai abu įėjimai yra dideli, tuo tarpu NOR vartų išėjimas yra aukštas tik tada, kai abu įėjimai yra žemi.Tai reiškia, kad IC 7400 dažnai naudojamas universalioms loginėms grandinėms, o IC 7402 geriau tinka programoms, kurioms reikia mažo išėjimo, nebent tai sukelia aktyvios įėjimai.
IC 7400 ir IC 7408 skiriasi jų teikiamomis loginėmis funkcijomis.IC 7400 turi keturis nepriklausomus 2-inputavimo NAND vartus, kurie išeina žemai tik tada, kai abu įėjimai yra aukšti.Priešingai, IC 7408 turi keturis nepriklausomus 2-intvedus ir vartus, kurie išeina aukštai tik tada, kai abu įėjimai yra aukšti.Praktiškai inžinieriai naudoja IC 7400 grandinėms, kurioms reikalinga loginė inversija ir universalios vartų konfigūracijos, tuo tarpu IC 7408 naudojamas ten, kur reikia tiesmukiškos sąlyginės “ir„ reikalingos operacijos.
Norėdami sujungti 7400 NAND vartus, pradedate prijungdami VCC kaiščią (14 kaištį) prie teigiamos įtampos tiekimo ir GND kaiščio (7 kaiščio) prie žemės.Kiekvienam NAND vartams prijunkite du įvesties kaiščius (pvz., 1 ir 2 kaiščius, skirtus pirmiesiems vartams) prie įvesties signalų.Išėjimas (pirmųjų vartų 3 kaištis) atspindės NAND logiką, kur išėjimas yra žemas tik tada, kai abu įėjimai yra aukšti.Užtikrinkite teisingą įvesties signalų ir galios laidus, kad loginėje veikloje būtų išvengta klaidų.
IC 7400 naudojimo šiuolaikinėje elektronikoje apribojimai kyla dėl didesnio energijos suvartojimo, palyginti su naujesnėmis CMOS alternatyvomis, lėtesniu eksploatavimo greičiu (maksimali 25 MHz) ir ribotos funkcionalumo, turint tik keturis NAND vartus kiekvienoje lustą.Esant dideliam tikslui, energijai jautriai ar miniatiūrinėms programoms, inžinieriai dažnai pasirenka sudėtingesnius loginius IC, greitesniu greičiu, mažesniu energijos suvartojimu ir didesne integracija, kad atitiktų dabartinius technologijų standartus.
Norėdami patikrinti IC 7400 funkcionalumą, pirmiausia įjunkite jį, prijunkite 14 kaištį prie VCC (5 V) ir 7 PINk -ą iki GND.Taikykite žinomus loginius įvestis į „Nand Gate“ įvesties kaiščius (pvz., 1 ir 2 kaiščius) ir išmatuokite išvestį atitinkamame išvesties kaištis (pvz., 3 kaištis).Naudokite multimetrą arba osciloskopą, kad patikrintumėte, ar išvestis atitinka numatomą NAND vartų logiką, kur išvestis turėtų būti maža tik tada, kai abu įėjimai yra dideli.Pakartokite kiekvieno vartų procesą, kad įsitikintumėte, jog visi vartai tinkamai veikia.
El. Paštas: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PAPILDYTI: Rm 2703 27F Ho King susisiekimo centras 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Honkongas.