Electrifing Insights: Silicio valdomų lygintuvų įvaldymas (SCR)
2024-05-24 6211

Silicio valdomi lygintuvai (SCR) veikia kaip efektyvūs galios valdymo jungikliai šiuolaikinėje elektronikoje.Jie identifikuojami pagal jų unikalų simbolį, į kurį įeina papildomas vartų gnybtas, leidžiantis srovę į vieną pusę srautą.Išsamus SCR supratimas leidžia efektyviai integruoti į elektroninius dizainus.Šis ištraukos įrašas gilinasi į išsamią SCR konstrukciją, tiriant kiekvieną naudojamą sluoksnį ir medžiagą.Tai paaiškina eksploatavimo režimus, įskaitant tai, kaip suaktyvinti vartų gnybtą valdo srovės srautą.Taip pat aptariami įvairūs SCR paketai, pradedant nuo paviršiaus montuojamų iki skylių tipų, suteikia praktinių įžvalgų apie tinkamą pasirinkimą konkrečioms programoms.Vykdydami šį vadovą, jūs būsite pasirengę veiksmingai panaudoti SCR naudos iš pažangių elektroninių sistemų.

Katalogas

SCR Symbol and its Terminals

1 paveikslas: SCR simbolis ir jo gnybtai

Silicio valdomas lygintuvo simbolis

Silicio valdomas lygintuvo (SCR) simbolis primena diodo simbolį, tačiau apima papildomą vartų gnybtą.Šis dizainas pabrėžia SCR sugebėjimą leisti srovei tekėti viena kryptimi - nuo anodo (a) iki katodo (k), tuo pačiu blokuodamas ją priešinga kryptimi.Trys pagrindiniai terminalai yra:

Anodas (A): terminalas, kuriame srovė patenka, kai SCR yra šališkas į priekį.

Katodas (K): terminalas, kuriame išeina srovė.

Vartai (G): valdymo gnybtas, kuris suaktyvina SCR.

SCR simbolis taip pat naudojamas tiristoriams, kurie turi panašias perjungimo charakteristikas.Tinkamas šališkumo ir valdymo metodai priklauso nuo simbolio supratimo.Šios pagrindinės žinios yra būtinos prieš tyrinėjant įrenginio konstrukciją ir veikimą, leidžiančią efektyviai naudoti įvairiose elektros grandinėse.

Silicio kontroliuojamas lygintuvo konstrukcija

Silicio kontroliuojamas lygintuvas (SCR) yra keturių sluoksnių puslaidininkių įtaisas, kuris pakaitomis pakaičia P tipo ir N tipo medžiagas, sudarantis tris sankryžas: J1, J2 ir J3.Išsamiai suskaidykime jo konstrukciją ir veikimą.

Sluoksnio sudėtis

Išoriniai sluoksniai: Išoriniai P ir N sluoksniai yra labai sudedami su priemaišomis, kad padidintų savo elektrinį laidumą ir sumažintų atsparumą.Šis sunkus dopingas leidžia šiems sluoksniams efektyviai atlikti dideles sroves, padidindamas SCR našumą valdant dideles galios apkrovas.

Viduriniai sluoksniai: Vidiniai P ir N sluoksniai yra lengvai sudedami, tai reiškia, kad jie turi mažiau priemaišų.Šis lengvas dopingas yra labai svarbus dabartiniam srautui kontroliuoti, nes tai leidžia formuoti išeikvojimo sritis - puslaidininkių, kur nėra mobiliųjų krūvių nešėjų.Šie išeikvojimo regionai yra labai svarbūs kontroliuojant srovės srautą, leidžiant SCR veikti kaip tikslus jungiklis.

P and N Layer of SCR

2 paveikslas: P ir N sluoksnis SCR

Terminalo jungtys

Vartų gnybtas: vartų gnybtas jungiasi prie vidurinio P-sluoksnio.Taikant mažą srovę ant vartų, SCR sukelia SCR, leidžiančią didesnei srovei tekėti iš anodo į katodą.Kai suaktyvinama, SCR išlieka įjungtas, net jei vartų srovė pašalinama, jei tarp anodo ir katodo yra pakankamai įtampos.

Anodo gnybtas: anodo gnybtas jungiasi prie išorinio P sluoksnio ir yra pagrindinės srovės įėjimo taškas.Kad SCR elgtųsi, anodas turi būti didesnis nei katodas, o vartai turi gauti suveikimo srovę.Laidos būsenoje srovė teka iš anodo per SCR į katodą.

Katodo gnybtas: katodo gnybtas jungiasi prie išorinio N sluoksnio ir veikia kaip srovės išėjimo taškas.Kai SCR atliekamas, katodas užtikrina srovę srove teisinga kryptimi, nuo anodo iki katodo.

The Gate, Anode, and Cathode Terminal

3 paveikslas: vartai, anodas ir katodo gnybtas

Medžiagos pasirinkimas

Dėl kelių privalumų SCR konstrukcijai pirmenybė teikiama siliciui, o ne germanui:

Mažesnė nuotėkio srovė: Silicio yra mažesnė vidinė nešiklio koncentracija, todėl sumažėja nuotėkio srovės.Tai yra būtina norint išlaikyti efektyvumą ir patikimumą, ypač aukštos temperatūros aplinkoje.

Didesnis šiluminis stabilumas: Silicis gali veikti aukštesnėje temperatūroje nei germanis, todėl jis yra tinkamesnis didelės galios naudojimui, kai sukuriama nemaža šiluma.

Geresnės elektrinės charakteristikos: Esant platesniam juostiniam juosta (1,1 eV silicio, palyginti su 0,66 eV germanium), silicis siūlo geresnį elektrinį efektyvumą, pavyzdžiui, didesnę skilimo įtampą ir tvirtesnę veikimą įvairiomis sąlygomis.

Prieinamumas ir išlaidos: Silicį yra gausiau ir pigiau apdoroti nei germanis.Nusistovėjusi silicio pramonė leidžia atlikti ekonomiškus ir keičiamus gamybos procesus.

Silicon

4 paveikslas: Silicis

Kaip apie Germanium?

Germanium turi keletą trūkumų, palyginti su siliciu, todėl jis yra ne toks tinkamas daugeliui programų.Germanium negali atlaikyti aukštos temperatūros taip efektyviai kaip silicis.Tai riboja jo naudojimą didelės galios programose, kai sukuriama didelė šiluma.Tada „Germanium“ turi didesnę vidinę nešiklio koncentraciją, todėl atsiranda didesnės nuotėkio srovės.Tai padidina galios praradimą ir sumažina efektyvumą, ypač esant aukštos temperatūros sąlygoms.Be to, germanis buvo naudojamas pirmosiomis puslaidininkių prietaisų dienomis.Tačiau dėl šiluminio stabilumo ir nuotėkio srovės apribojimų buvo plačiai paplitęs silicio.Aukščiausios silicio savybės padarė ją pageidaujama medžiaga daugumai puslaidininkių.

Germanium

5 paveikslas: germanis

SCR konstrukcijos tipai

Planinė konstrukcija

Planinė konstrukcija yra geriausia prietaisams, kurie tvarko mažesnį galios lygį, tuo pačiu užtikrinant aukštą našumą ir patikimumą.

Plokuliarinėje konstrukcijoje puslaidininkinė medžiaga, paprastai silicio, atliekami difuzijos procesai, kai priemaišos (dopantai) įvedami formuojant p tipo ir N tipo sritis.Šie dopantai yra išsklaidyti vienoje, plokščioje plokštumoje, todėl susidaro vienodi ir kontroliuojami jungtys.

Planinės konstrukcijos pranašumai apima vienodo elektrinio lauko kūrimą per sankryžą, o tai sumažina potencialius V ariat jonus ir elektrinį triukšmą, taip pagerinant įrenginio našumą ir patikimumą.Kadangi visos sankryžos yra suformuotos vienoje plokštumoje, gamybos procesas yra supaprastintas, supaprastinantis fotolitografiją ir ėsdinimo žingsnius.Tai ne tik sumažina sudėtingumą ir išlaidas, bet ir pagerina derliaus normą, nes bus lengviau nuolat valdyti ir atkurti reikalingas struktūras.

Planar SCR Process

6 paveikslas: Planinis SCR procesas

Mesa statyba

Mesa SCR yra pastatytos didelės galios aplinkai ir dažniausiai naudojamos pramoninėse programose, tokiose kaip variklio valdymas ir galios konversija.

J2 sankryža, antroji P-N sankryža SCR, sukuriama naudojant difuziją, kur dopantiniai atomai įvedami į silicio plokštelę, kad būtų sudarytos reikiamos p tipo ir N tipo sritys.Šis procesas leidžia tiksliai valdyti sankryžos savybes.Išoriniai P ir N sluoksniai susidaro per lydinio procesą, kai medžiaga su norimais dopantais yra išlydyta ant silicio plokštelės, sukuriant tvirtą ir patvarią sluoksnį.

Mesa konstrukcijos pranašumai apima jos sugebėjimą valdyti dideles sroves ir įtampą nesumažėjus, dėka tvirtų difuzijos ir lydinio suformuotų sankryžų.Stiprus ir patvarus dizainas padidina SCR galimybes efektyviai valdyti dideles sroves, todėl jis yra patikimas didelės galios programoms.Be to, jis tinka įvairioms didelės galios programoms, teikiančioms universalų pasirinkimą įvairioms pramonės šakoms.

Mesa SCR Process

7 paveikslas: Mesa SCR procesas

Išorinė konstrukcija

Išorinė SCR konstrukcija sutelkta į patvarumą, veiksmingą šiluminį valdymą ir lengvą integraciją į galios elektroniką.Anodo gnybtas, paprastai didesnis gnybtas ar skirtukas, yra skirtas valdyti dideles sroves ir yra prijungtas prie teigiamos maitinimo šaltinio pusės.Katodo gnybtas, prijungtas prie neigiamos maitinimo šaltinio ar apkrovos pusės, taip pat skirtas valdyti didelę srovę ir yra pažymėtas.Vartų gnybtas, naudojamas SCR suaktyvinti į laidumą, paprastai yra mažesnis ir reikalauja kruopštaus valdymo, kad būtų išvengta per didelės srovės ar įtampos pažeidimų.

Išorinės konstrukcijos SCR pranašumai apima jų tinkamumą pramoninėms reikmėms, tokioms kaip variklių valdikliai, maitinimo šaltiniai ir dideli lygintuvai, kur jie valdo energijos lygį už daugelio kitų puslaidininkių prietaisų.Jų maža būsenos įtampos kritimas sumažina galios išsklaidymą, todėl jie yra idealūs energijai efektyviai naudoti.Paprastas suaktyvinimo mechanizmas per vartų terminalą leidžia lengvai integruoti į valdymo grandines ir sistemas.Be to, jų plačiai paplitęs prieinamumas ir brandūs gamybos procesai prisideda prie jų ekonomiškumo.

Apibendrinant galima pasakyti, kad naudojant šias skirtingas SCR struktūrų rūšis, tinkamą SCR struktūrą galima pasirinkti skirtingoms situacijoms.

Planinė konstrukcija: idealiai tinka naudoti mažos galios.Tai būtina grandinėse, kurioms reikalingas elektrinis triukšmo mažinimas ir nuoseklus našumas.

Mesa konstrukcija: Norėdami naudoti didelės galios programas, atkreipkite dėmesį į šilumos išsklaidymo poreikius ir patikimus projektavimo reikalavimus.Įsitikinkite, kad SCR gali sutvarkyti numatomą srovės ir įtampos lygį neperkaitindami.

Išorinė konstrukcija: atsargiai tvarkykite gnybtus, ypač vartų gnybtą.Įsitikinkite, kad jungtys yra saugios ir skirtos efektyviai valdyti aukštus srovės srautus.

External Construction Process

8 paveikslas: Išorinis statybos procesas

Operacinės įžvalgos

Keturių sluoksnių SCR struktūra sudaro NPNP arba PNPN konfigūraciją, sukuriant kadaise suaktyvintą regeneracinę grįžtamojo ryšio kilpą, kuri palaiko laidumą, kol srovė nukrenta žemiau konkretaus slenksčio.Norėdami suaktyvinti SCR, užtepkite mažą srovę vartų gnybte, pradėdami J2 sankryžos suskaidymą ir leisdami srovei tekėti iš anodo į katodą.Efektyvus šilumos valdymas yra svarbus didelės galios SCR, o naudojant spaudos paketo konstrukciją su tvirta šilumos kriauklės jungtimi užtikrinamas efektyvus šilumos išsklaidymas, užkirsti kelią šiluminiam bėgimui ir pagerinti prietaiso ilgaamžiškumą.

NPN and PNP

9 paveikslas: NPN ir PNP

Pirminiai silicio kontroliuojamo lygintuvo režimai

Silicio valdomas lygintuvas (SCR) veikia trimis pirminiais režimais: priekinio blokavimo, laidumo pirmyn ir atvirkštinis blokavimas.

Pirmyn blokavimo režimas

Į priekio blokavimo režimu anodas yra teigiamas, palyginti su katodu, o vartų gnybtas paliekamas atviras.Esant tokiai būsenai, per SCR teka tik nedidelė nuotėkio srovė, palaikanti didelį pasipriešinimą ir užkirsti kelią reikšmingam srovės srautui.SCR elgiasi kaip atviras jungiklis, blokuodamas srovę, kol pritaikyta įtampa viršija jo nutrūkimo įtampą.

Flow through SCR

10 paveikslas: Tėk per SCR

Pirmyn laidumo režimas

Į priekį laidumo režimu SCR veikia ir veikia ON būsenoje.Šį režimą galima pasiekti padidinus priekinės paklaidos įtampą, viršijančią skilimo įtampą, arba pritaikant teigiamą įtampą vartų gnybte.Padidėjus priekinės paklaidos įtampai, jungtis sukelia lavinos skilimą, leidžiančią srautui tekėti didelę srovę.Žemos įtampos taikymui teigiamos vartų įtampos pritaikymas yra praktiškesnis, o tai inicijuoja laidumą, kai SCR nukreipta į priekį.Kai SCR pradeda diriguoti, jis išlieka tokioje būsenoje, kol srovė viršija laikymo srovę (IL).Jei srovė nukrenta žemiau šio lygio, SCR grįžta į blokavimo būseną.

 SCR Conduction

11 paveikslas: SCR laidumas

Atvirkštinio blokavimo režimas

Atvirkštinio blokavimo režime katodas yra teigiamas, palyginti su anodo atžvilgiu.Ši konfigūracija suteikia tik nedidelę nuotėkio srovę per SCR, kurios nepakanka, kad ji įjungtų.SCR palaiko didelę varžos būseną ir veikia kaip atviras jungiklis.Jei atvirkštinė įtampa viršija skilimo įtampą (VBR), SCR patiria lavinos skilimą, žymiai padidindama atvirkštinę srovę ir potencialiai sugadindama prietaisą.

SCR Reverse Blocking Mode

12 paveikslas;SCR atvirkštinio blokavimo režimas

Skirtingi SCR tipai ir paketai

Silicio valdomi lygintuvai (SCR) yra įvairių rūšių ir paketų, kurių kiekvienas pritaikytas konkrečioms programoms, atsižvelgiant į dabartinį ir įtampos valdymą, šiluminį valdymą ir montavimo galimybes.

Diskretinis plastikas

Diskretuose plastikiniuose pakuotėse yra trys kaiščiai, besitęsiantys iš plastikinių puslaidininkių.Šie ekonominiai plokštuminiai SCR paprastai palaiko iki 25A ir 1000 V.Jie yra skirti lengvai integruoti į grandines su keliais komponentais.Įdiegimo metu įsitikinkite, kad tinkamai suderinkite kaiščius ir pritvirtinkite litavimą prie PCB, kad išlaikytumėte patikimas elektrines jungtis ir šiluminį stabilumą.Šie SCR yra idealios, kad būtų galima naudoti mažai ir vidutinės galios, kai būtina kompaktiška dydis ir ekonominis efektyvumas.

Plastikinis modulis

Plastikiniuose moduliuose yra keli įrenginiai viename modulyje, palaikančioje sroves iki 100a.Šie moduliai sustiprina grandinės integraciją ir gali būti pritvirtinti tiesiai prie šilumos kriauklių, kad būtų patobulintas šiluminis valdymas.Montuodami pritvirtinkite tolygų šiluminio junginio sluoksnį tarp modulio ir šilumos kriauklės, kad padidintumėte šilumos išsklaidymą.Šie moduliai yra tinkami vidutinio ir didelio galingumo naudojimui, kai svarbi erdvė ir šiluminis efektyvumas.

Smeigės bazė

„Stud ​​Base SCR“ turi sriegiuotą pagrindą, skirtą pritvirtinti, užtikrinant mažą šiluminį pasipriešinimą ir lengvai montuojant.Jie palaiko sroves nuo 5A iki 150A, turinčios visas įtampos galimybes.Tačiau šių SCR negali būti lengvai atskirti nuo šilumos kriauklės, todėl apsvarstykite tai šilumos konstrukcijos metu, kad išvengtumėte nenumatytų elektrinių jungčių.Laikykitės tinkamų sukimo momento specifikacijų, kairienėdami smeigę, kad išvengtumėte pažeidimo, ir užtikrintumėte optimalų šiluminį kontaktą.

SCR Stud Base with Number Distance

13 paveikslas: SCR smeigės bazė su atstumu

Plokščioji bazė

Plokščios bazės SCR siūlo montavimą ir mažą šiluminį atsparumą smeigių bazėms SCR, tačiau įtraukite izoliaciją, kad elektriškai atskirtumėte SCR nuo šilumos kriauklės.Ši savybė yra labai svarbi pritaikant elektrinę izoliaciją, išlaikant efektyvų šilumos valdymą.Šie SCR palaiko sroves nuo 10A iki 400A.Įdiegimo metu įsitikinkite, kad izoliacijos sluoksnis išlieka nepažeistas ir nepažeistas, kad būtų išlaikyta elektrinė izoliacija.

Paspauskite pakuotę

„Press Pack SCR“ yra skirta didelėms srovėms (200A ir aukštesnėms) ir aukštos įtampos programoms (viršijančioms 1200 V).Jie dedami į keraminį apvalkalą, užtikrinant puikią elektrinę izoliaciją ir didesnį šiluminį atsparumą.Šiems SCR reikalauja tikslaus mechaninio slėgio, kad būtų užtikrintas tinkamas elektrinis kontaktas ir šilumos laidumas, paprastai pasiekiamas naudojant specialiai suprojektuotus spaustukus.Keraminis korpusas taip pat apsaugo prietaisą nuo mechaninio įtempio ir šiluminio dviračių, todėl jie yra tinkami pramoniniams ir didelėms galioms, kur patikimumas ir patvarumas yra svarbiausia.

Praktinės operacijos įžvalgos :

Dirbdami su atskirais plastikiniais SCR, sutelkite dėmesį į tikslų kaiščių suderinimą ir saugų litavimą, kad būtų stabilios jungtys.Plastikiniams moduliams įsitikinkite, kad tolygus šiluminio junginio naudojimas yra optimalus šilumos išsklaidymas.Naudodamiesi STUP bazės SCR, sekite sukimo momento specifikacijas, kad išvengtumėte pažeidimo ir pasiektumėte veiksmingą šiluminį kontaktą.Plokščios bazės SCR palaikykite izoliacijos sluoksnio vientisumą, kad užtikrintumėte elektrinę izoliaciją.Galiausiai, naudodamiesi „Press Pack SCR“, naudodamiesi specialiais spaustukais, pritaikykite teisingą mechaninį slėgį, kad užtikrintumėte tinkamą kontaktą ir šilumos valdymą.

Silicio kontroliuojamas lygintuvo atidarymo metodas

SCR Operation Turning ON

14 paveikslas: SCR operacija Įjungimas

Norėdami suaktyvinti SCR laidumą, anodo srovė turi pranokti kritinę slenkstį, kuris pasiekiamas padidinant vartų srovę (IG), kad būtų pradėtas regeneracinis veiksmas.

Pradėkite užtikrindami, kad vartai ir katodas būtų teisingai sujungti su grandine, tikrindami, ar visos jungtys yra saugios, kad būtų išvengta laisvų kontaktų ar klaidingų konfigūracijų.Stebėkite tiek aplinkos, tiek jungties temperatūrą, nes aukšta temperatūra gali paveikti SCR našumą, todėl reikia tinkamų aušinimo ar šilumos išsklaidymo priemonių.

Tada pradėkite naudoti kontroliuojamą vartų srovę (IG) naudodami tikslų srovės šaltinį, palaipsniui padidindami IG, kad būtų galima sklandžiai pereiti ir lengvai stebėti SCR reakciją.Padidėjus IG, stebėkite pradinį anodo srovės padidėjimą, nurodydami SCR reakciją į vartų srovę.Toliau didinkite IG, kol bus pastebėtas regeneracinis poveikis, pažymėtas reikšmingu anodo srovės padidėjimu, parodydamas, kad SCR patenka į laidumo režimą.Palaikykite vartų srovę tik tiek, kad išlaikytumėte laidumą, neperkraunant vartų, kad būtų išvengta nereikalingo galios išsklaidymo ir galimo žalos.Įsitikinkite, kad tarp anodo ir katodo taikoma tinkama įtampa, stebėdami šią įtampą, kad būtų išvengta lūžio taško pranokimo, nebent tyčia būtina konkrečioms programoms.

Galiausiai patvirtinkite, kad SCR įsitraukė į laidumo režimą, kur jis išliks, net jei vartų srovė sumažės.Jei reikia, sumažinkite vartų srovę (IG), patvirtinę, kad SCR užfiksuotas, nes jis išliks laidoje, kol anodo srovė nukris žemiau laikymo srovės lygio.

Silicio kontroliuojamas lygintuvo uždarymo metodas

SCR Operation Turning OFF

15 paveikslas: SCR operacija išjungia

Išjungus silicio valdomą lygintuvą (SCR), reikia sumažinti anodo srovę žemiau laikymo srovės lygio - proceso, vadinamo komutacijomis.Yra du pagrindiniai komutacijos tipai: natūralūs ir priverstiniai.

Natūralus komutacija įvyksta, kai kintamosios srovės tiekimo srovė natūraliai sumažėja iki nulio, leidžiant SCR išsijungti.Šis metodas yra būdingas kintamosios srovės grandinėms, kai srovė periodiškai kerta nulį.Praktiškai įsivaizduokite kintamos srovės grandinę, kurioje įtampa ir srovės bangos formos periodiškai pasiekia nulį.Artėjant nuliui, SCR nustoja atlikti elgesį ir natūraliai išjungia be jokios išorinės intervencijos.Paprastai tai pastebima standartinėse kintamos srovės galios programose.

Priverstinis komutacija aktyviai sumažina anodo srovę, kad išjungtų SCR.Šis metodas yra būtinas nuolatinės srovės grandinėms ar situacijoms, kai srovė natūraliai nenukrenta iki nulio.Norėdami tai pasiekti, išorinė grandinė akimirksniu nukreipia srovę nuo SCR arba įveda atvirkštinį poslinkį.Pvz., DC grandinėje galite naudoti komutacijos grandinę, kurioje yra komponentai, tokie kaip kondensatoriai ir induktoriai, kad sukurtumėte momentinę atvirkštinę įtampą visoje SCR.Šis veiksmas verčia anodo srovę nukristi žemiau laikymo lygio, išjungdamas SCR.Ši technika reikalauja tikslaus laiko ir valdymo, kad būtų užtikrintas patikimas veikimas.

Silicio kontroliuojamo lygintuvo pranašumai

Didelis efektyvumas ir be triukšmo veikimas

SCR veikia be mechaninių komponentų, pašalindami trintį ir nusidėvėjimą.Tai lemia, kad nėra triukšmo ir padidina patikimumą ir ilgaamžiškumą.Įrengę tinkamus šilumos kriaukles, SCR efektyviai valdo šilumos išsklaidymą, išlaikydami didelį efektyvumą įvairiose programose.Įsivaizduokite, kad SCR montuokite ramioje aplinkoje, kur mechaninis triukšmas būtų žlugdantis;Tylus SCR veikimas tampa reikšmingu pranašumu.Be to, prailginto veikimo metu mechaninio nusidėvėjimo nebuvimas prisideda prie mažiau priežiūros poreikių ir ilgesnės gyvenimo trukmės.

Ypač didelis perjungimo greitis

SCR gali įjungti ir išjungti per nanosekundes, todėl jie yra idealūs programoms, reikalaujančioms greito reagavimo laiko.Šis greitas perjungimas leidžia tiksliai valdyti energijos tiekimą sudėtingose ​​elektroninėse sistemose.Pavyzdžiui, esant aukšto dažnio maitinimo šaltiniui, galimybė perjungti greitai užtikrina, kad sistema gali beveik akimirksniu reaguoti į apkrovos sąlygų pokyčius, išlaikydama stabilią išėjimą.

Aukštos įtampos ir dabartinių įvertinimų tvarkymas

SCR reikalauja tik mažos vartų srovės, kad būtų galima valdyti didelę įtampą ir sroves, todėl jie yra labai efektyvūs valdant energiją.Jie gali valdyti didelę galios apkrovą, todėl jie yra tinkami pramoninėms reikmėms, kur dažni yra aukšta įtampa ir srovė.

Kompaktiškas dydis

Mažas SCR dydis leidžia lengvai integruoti į įvairius grandinės dizainus, padidinant dizaino lankstumą.Jų kompaktiškas ir tvirtas pobūdis užtikrina patikimą našumą per ilgą laiką, net ir reikalaujančiomis sąlygomis.Praktiškai tai reiškia, kad tankiai supakuotame valdymo skydelyje SCR galima lengvai pritaikyti nereikalaujant reikšmingos vietos, leidžiančios racionalizuoti ir efektyvesnius dizainus.

Silicio kontroliuojamo lygintuvo trūkumai

Vienkryptis srovės srautas

SCR naudoja srovę tik viena kryptimi, todėl jie netinkami programoms, kurioms reikalingas dvikryptis srovės srautas.Tai riboja jų naudojimą kintamosios srovės grandinėse, kur būtina dvikryptis valdymas, pavyzdžiui, keitiklių grandinėse ar kintamos srovės variklio pavaros.

Vartų dabartinis reikalavimas

Norint įjungti SCR, reikalinga pakankama vartų srovė, reikalinga papildoma vartų pavaros schema.Tai padidina visos sistemos sudėtingumą ir sąnaudas.Praktinėje programoje užtikrinant, kad vartų srovė būtų tinkamai tiekiama, apima tikslus skaičiavimus ir patikimus komponentus, kad būtų išvengta gedimų.

Perjungimo greitis

SCR turi santykinai lėtą perjungimo greitį, palyginti su kitais puslaidininkių įrenginiais, tokiais kaip tranzistoriai, todėl jie yra mažiau tinkami aukšto dažnio pritaikymui.Pavyzdžiui, esant greičiui perjungimo maitinimo šaltiniams, lėtesnis SCR perjungimo greitis gali sukelti neefektyvumą ir padidėjusius šiluminio valdymo reikalavimus.

Išjungimo laikas

Įjungus SCR lieka laidžios, kol srovė nukris žemiau tam tikros slenksčio.Ši savybė gali būti trūkumas grandinėse, kai reikia tiksliai valdyti išjungimo laiką, pavyzdžiui, fazių kontroliuojamuose lygintuvuose.Operatoriams dažnai reikia suprojektuoti sudėtingas komutacijos grandines, kad priverstų SCR išjungti, pridedant bendrą sistemos sudėtingumą.

Šilumos išsklaidymas

SCR veikimo metu sukuria didelę šilumą, ypač tvarkant aukštas sroves.Būtina tinkami aušinimo ir šilumos išsklaidymo mechanizmai, tokie kaip karščio ir aušinimo ventiliatoriai.

Užrakinimo efektas

Įjungus SCR, jis įsitraukia į laidžios būseną ir negali būti išjungtas vartų signalu.Srovė turi būti sumažinta išoriškai žemiau laikymo srovės, kad išjungtų SCR.Šis elgesys apsunkina valdymo grandines, ypač kintamos apkrovos pritaikymuose, kai būtina išlaikyti tikslią srovės lygio kontrolę.Tokiais scenarijais inžinieriai turi projektuoti grandines, kurios gali patikimai sumažinti srovę, kai to reikia, kad išjungtų SCR.

Komutimo reikalavimai

AC grandinėse SCR turi būti prižiūrimos (išjungtos) kiekvieno pusės ciklo pabaigoje, reikalaujant papildomų komutacijos grandinių, tokių kaip rezonansinės grandinės ar priverstinio komisijos metodai.Tai padidina sistemos sudėtingumą ir išlaidas.

Jautrumas DV/DT ir Di/DT

SCR yra jautrūs įtampos pokyčio (DV/DT) ir srovės (DI/DT) pokyčiams greičiui.Greiti pokyčiai gali netyčia suaktyvinti SCR, todėl reikia naudoti „Snubber“ grandines, kad būtų galima apsaugoti nuo tokių įvykių.Dizaineriai privalo užtikrinti, kad „Snubber“ grandinės būtų tinkamo dydžio ir sukonfigūruotų, kad būtų išvengta klaidingo suveikimo, ypač triukšmingoje elektros aplinkoje.

Triukšmo jautrumas

SCR gali būti jautrūs elektros triukšmui, o tai gali sukelti klaidingą suaktyvinimą.Tam reikia kruopštaus projektavimo ir papildomų filtravimo komponentų, tokių kaip kondensatoriai ir induktoriai, kad būtų užtikrintas patikimas veikimas.

Išvada

SCR supratimas apima jų simbolių, sluoksnių kompozicijų, gnybtų jungčių ir medžiagų pasirinkimo patikrinimą, išryškinant jų tikslumą valdant aukštas sroves ir įtampas.Skirtingi SCR paketai, pradedant diskretišku plastiku ir baigiant spaudos pakuote, baigiant konkrečiomis programomis, pabrėžiant tinkamą montavimą ir šiluminį valdymą.Operatyviniai režimai - blokuoti, į priekį laidumą ir atvirkštinį blokavimą - iliustruoja jų galimybes reguliuoti galią įvairiose grandinės konfigūracijose.Įvaldyti SCR aktyvavimo ir išjungimo metodus užtikrina patikimą galios valdymo sistemų našumą.Dėl didelio efektyvumo, greito perjungimo ir kompaktiško SCR dydžio jie yra svarbūs tiek pramoninėje, tiek vartotojiškoje elektronikoje, tai reiškia reikšmingą galios elektronikos pažangą.






Dažnai užduodami klausimai [DUK]

1. Kam naudojamas silicio valdomas lygintuvas (SCR)?

Elektros grandinėse valdyti naudojama SCR.Jis veikia kaip jungiklis, kuris gali įjungti ir išjungti elektros srovės srautą.Bendrosios programos apima variklio greičio reguliavimą, šviesos pritemdymo valdymą ir galios valdymą šildytuvuose ir pramoninėse mašinose.Kai SCR suaktyvina nedidelis įvesties signalas, jis leidžia tekti didesnei srovei, todėl ji yra veiksminga didelės galios programose.

2. Kodėl silicis naudojamas SCR?

Silicis naudojamas SCR dėl jo palankių elektrinių savybių.Jis turi aukštą skilimo įtampą, gerą šiluminį stabilumą ir gali valdyti aukštas sroves ir galios lygius.Silicis taip pat leidžia sukurti kompaktišką ir patikimą puslaidininkinį įrenginį, kurį galima tiksliai valdyti.

3. Ar SCR valdymas AC ar DC?

SCR gali valdyti ir kintamos srovės, ir nuolatinės srovės galią, tačiau jie dažniau naudojami kintamos srovės programose.AC grandinėse SCR gali valdyti įtampos fazės kampą, taip pakoreguodami į apkrovą tiekiamą galią.Ši fazės valdymas yra būtinas tokioms programoms kaip šviesos pritemdymas ir variklio greičio reguliavimas.

4. Kaip sužinoti, ar mano SCR veikia?

Norėdami patikrinti, ar SCR veikia, galite atlikti keletą testų.Pirma, vaizdinis patikrinimas.Ieškokite bet kokios fizinės žalos, tokios kaip nudegimai ar įtrūkimai.Tada naudokite multimetrą, kad patikrintumėte į priekį ir atvirkštinį pasipriešinimą.SCR turėtų parodyti didelį atsparumą atvirkštiniam ir mažam atsparumui į priekį, kai suaktyvinamas.Tada užtepkite mažą vartų srovę ir sužinokite, ar SCR veikia tarp anodo ir katodo.Kai vartų signalas pašalinamas, SCR turėtų tęsti laidumą, jei jis veikia teisingai.

5. Kas sukelia SCR gedimą?

Įprastos SCR gedimo priežastys yra viršįtampis, viršįtampis, vartų signalo problemos ir šiluminis įtempis.Per didelė įtampa gali suskaidyti puslaidininkinę medžiagą.Per daug srovės gali sukelti perkaitimą ir sugadinti įrenginį.Pakartotiniai šildymo ir aušinimo ciklai gali sukelti mechaninį įtempį ir sukelti gedimą.Netinkami ar netinkami vartų signalai gali užkirsti kelią tinkamam veikimui.

6. Kokia yra minimali SCR įtampa?

Minimali įtampa, reikalinga SCR suaktyvinti, vadinamą vartų gaiduko įtampa, paprastai yra maždaug nuo 0,6 iki 1,5 volto.Šios mažos įtampos pakanka įjungti SCR, leidžiančią jai atlikti daug didesnę srovę tarp anodo ir katodo.

7. Koks yra SCR pavyzdys?

Praktinis SCR pavyzdys yra 2N6509.Šis SCR naudojamas įvairiose galios valdymo programose, tokiose kaip šviesos pritemdikliai, variklio greičio valdikliai ir maitinimo šaltiniai.Jis gali valdyti didžiausią 800 V įtampą ir nuolatinę 25A srovę, todėl ji yra tinkama pramonei ir vartotojui elektronikai.

APIE MUS Klientų pasitenkinimas kiekvieną kartą.Abipusis pasitikėjimas ir bendrieji interesai. „ARIAT Tech“ užmezgė ilgalaikius ir stabilius bendradarbiavimo ryšius su daugeliu gamintojų ir agentų. „Klientų gydymo realia medžiaga ir laikydamiesi paslaugų kaip pagrindinę paslaugą“, visa kokybė bus tikrinama be problemų ir priimta profesionalu.
Funkcijos testas.Aukščiausi ekonomiškai efektyvūs produktai ir geriausia paslauga yra mūsų amžinas įsipareigojimas.

El. Paštas: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PAPILDYTI: Rm 2703 27F Ho King susisiekimo centras 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Honkongas.